Lektorka Milada

Lektorka Milada je absolventkou Fakulty prírodných vied UKF v Nitre v odbore učiteľstvo slovenský jazyk a literatúra a biológia.
Po skončení školy pôsobila ako učiteľka na základných školách v Holíči, Skalici a Bratislave, kde sa venovala okrem učenia aj doučovaniu a príprave detí na prijímačky a Biologickú olympiádu. Momentálne je na rodičovskej dovolenke, doma má dve krásne deti 🙂 Voľný čas u nej patrí rodine, štúdiu španielskeho jazyka a hre na klavíri.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?
Nie je nič krajšie, ako keď vidíte pokroky vašich žiakov, ku ktorým ste sa spolu dopracovali a všetko do seba začne zapadať ako puzzle. A na konci, keď sa spätne obzriete a naplní vás pocit zadosťučinenia, že vaša práca mala zmysel a priniesla vytúžené výsledky.

Aký je Tvoj najväčší úspech?
Keď sme v roku 2017 s mojimi žiačkami vyhrali 1. a 3. miesto v krajskom kole Biologickej olympiády (Bratislavský kraj) a prebojovali sa až do celoštátneho kola, kde bola Adelka úspešnou riešiteľkou 🙂

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Hlášky môjho syna 🙂

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez dobrej kávy a bozku od každého člena rodiny 🙂

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?
“Pamätaj si, že môžeš dokázať všetko, keď naozaj chceš a si vytrvalý.”