Milan

Milan je študentom odboru  prekladateľstvo a tlmočníctvo anglického a francúzskeho jazyka na Filozofickej fakulte UK v Bratislave.
Na škole hrá v školskom divadle po anglicky. Popri škole sa veľa venuje literatúre a učeniu nových vecí i keď vie, aké zložité to môže byť občas s motiváciou. Preto by chcel učiť a pomôcť ostatným, ako si k učeniu nájsť cestu.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rád učíš?
Myslím si, že každý človek má potenciál, no bohužiaľ nie každý ho vie využiť či rozvíjať. Tiež som sa ocitol párkrát v živote v slepej uličke, aj čo sa týka učiva v škole. Našťastie som mal zopár výborných učiteľov, ktorí ma vytiahli a naviedli správnym smerom. A tak, ako ma kedysi inšpirovali oni, by som teraz ja chcel inšpirovať ďalších ľudí.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Tie najlepšie boli moje p. učiteľky slovenčiny z gymnázia. Podarilo sa im zo mňa, doslova z dvojkára – trojkára, urobiť olympionika zo slovenčiny, ba dokonca amatérskeho spisovateľa a vďaka ich práci so mnou som dnes tu, kde som.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Keď vidím alebo pochopím, že to čo robím, má zmysel. A azda najsladšia odmena je, keď vám niekto poďakuje.

Máš nejaký trik na efektívne učenie?
Úžasná metóda je prednášanie. Keď sa učím do školy či na skúšky, prečítam si poznámky a potom sa od nich otočím a skúšam to učivo prednášať len tak, do vzduchu. Akonáhle o tom viem plynule rozprávať, tak viem, že som sa to naučil.