Lektor Milan

Milan je študentom odboru  prekladateľstvo a tlmočníctvo anglického a francúzskeho jazyka na Filozofickej fakulte UK v Bratislave.
Na škole hrá v školskom divadle po anglicky. Popri škole sa veľa venuje literatúre a učeniu nových vecí i keď vie, aké zložité to môže byť občas s motiváciou. Preto by chcel učiť a pomôcť ostatným, ako si k učeniu nájsť cestu.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rád učíš?
Myslím si, že každý človek má potenciál, no bohužiaľ nie každý ho vie využiť či rozvíjať. Tiež som sa ocitol párkrát v živote v slepej uličke, aj čo sa týka učiva v škole. Našťastie som mal zopár výborných učiteľov, ktorí ma vytiahli a naviedli správnym smerom. A tak, ako ma kedysi inšpirovali oni, by som teraz ja chcel inšpirovať ďalších ľudí.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Tie najlepšie boli moje p. učiteľky slovenčiny z gymnázia. Podarilo sa im zo mňa, doslova z dvojkára – trojkára, urobiť olympionika zo slovenčiny, ba dokonca amatérskeho spisovateľa a vďaka ich práci so mnou som dnes tu, kde som.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Keď vidím alebo pochopím, že to čo robím, má zmysel. A azda najsladšia odmena je, keď vám niekto poďakuje.

Máš nejaký trik na efektívne učenie?
Úžasná metóda je prednášanie. Keď sa učím do školy či na skúšky, prečítam si poznámky a potom sa od nich otočím a skúšam to učivo prednášať len tak, do vzduchu. Akonáhle o tom viem plynule rozprávať, tak viem, že som sa to naučil.

Milan pripravoval na prijímačky Nicol a Lukáša, ktoré obaja úspešne zvládli:

“Dcéra bola veľmi spokojná s prístupom lektora a vyučovaním. Nicole bola prijatá na bilingválne gymnázium Pankuchova.” mama Nicole

“Lukáš bol prijatý na Gamču, aj na Adlerku, mohol si vybrať (vyhrala Gamča). Lukáš si doučovanie pochvaľoval, hlavne chválil lektora na SJ, že to vie perfektne vysvetliť. “ mama Lukáša,  pani Jana

Milanov prístup si pochvaľovali aj ďalší rodičia a žiaci :

S priebehom kurzu sme boli spokojní. Obzvlášť si Hesham obľúbil učiteľa slovenčiny, pána Milana, ktorý mal veľmi príjemný prístup. mama Heshama, pani Iana

Mile sa Váš kurz veľmi páči (čo oceňujem o to viac, že po de-facto roku on-line vyučovania sa Mile  nepáči takmer nič). Lektori som veľmi milí a po odbornej stránke skvelo pripravení.
Osobne je mi ľúto, že sa doučovací kurz o chvíľu skončí.
mama Mily, pani Joanna