Blog

Najobľúbenejšie bilingválne gymnázia v Bratislave

Úspešnosť prijatia žiakov vďaka príprave vo Freedu je 85%.

Vo Freedu každý rok pripravujeme na prijímačky približne 200 ôsmačiek a ôsmakov. Až 85 % z týchto detí sa dostane na vybranú školu.

Výnimočným benefitom našich kurzov sú špeciálne vypracované osnovy, testy, vyškolené lektorky a lektori a viac ako 15 rokov skúseností s prípravou žiakov na prijímačky. Ako Vaše dieťa pripravíme na vybrané gymnázium – čo robíme na kurzoch, ako zdieľame materiály, ukážkové testy a ostatné, sa dozviete na našej stránke: Doučovanie na prijímačky na bilingválne gymnázium

Prečítajte si tiež: Zvýšte aj vy šancu prijatia vášho dieťaťa na gymnázium

Rebríček najlepších gymnázii

V školskom roku 2019/2020 zostavil portal INEKO rebríček najlepších gymnázií v Bratislave. Po kliknutí na konkrétne gymnázium zistíte hodnotenie za posledný rok, alebo aj predchádzajúce na základe rôznych parametrov (napr. maturity, Testovanie 5 a 9, úspešnosť absolventov, inšpekcie a iné).

Najobľúbenejšie bratislavské gymnáziá, na ktoré pripravujeme deti a reakcie ich rodičov:

Termín podania prihlášok je na väčšine gymnázii do 8.4.2021, resp. 16.4.2021. Pravdepodobný termín prijímacej skúšky: 1. termín – 5. mája, 2. termín – 12. mája 2021.

Gymnázium Grösslingová – anglický študijný program

Kritéria prijatia – tu

Gymnázium aktuálne navštevuje 639 žiakov. V školskom roku 2019/2020 bolo prijatých na anglické bilingválne gymnázium 30 žiakov. Jednou z prijatých bola aj Terezka a jej rodičia nám poslali milú spätnú väzbu:

“Terezka bola prijatá na gymnázium Grösslingová. S priebehom kurzov bola dcéra spokojná. Veľmi sa jej páčila najmä slovenčina. Lektorka bola podľa jej slov úžasná a pripravovala im kopec materiálov, ktoré bude vedieť zužitkovať aj neskôr.”

 

Gymnázium Vazovova – anglický študijný program

Kritéria prijatia – tu

Gymnázium navštevuje celkovo 600 žiakov z toho novoprijatých prvákov na anglickom bilingválnom gymnáziu je 28. Medzi novoprijatých patrí aj Claudio a jeho otcom nám poslali spätnú väzbu:

“Dobrý deň. Chcem sa Vám veľmi poďakovať za hodnotenie Claudia a za prípravu na prijímačky. Obaja sme boli spokojní s prístupom lektorky Gabiky a celkovo s príjemným jednaním Vášho centra. Claudia prijali na obe gymnázia, no rozhodli sme sa pre “Vazku”. Obaja sme sa zhodli na tom, že práca, ktorú robíte je super. Ak budeme v budúcnosti potrebovať doučovanie, určite sa obrátime na Vás😊. Ešte raz veľká vďaka a Claudio špeciálne ďakuje slečne Gabike. Želáme všetko dobre a hlavne veľa, veľa spokojných klientov, minimálne takých, akými sme my😊. “

 

Gymnázium J. Hronca, Novohradská anglický študijný program

Kritéria prijatia – tu

Gymnázium Novohradská má celkovo 897 žiakov. V minulom školskom roku na anglické bilingválne gymnázium prijali 34 detí. Aj vďaka pomoci našich lektoriek a lektorov sa dostala na toto gymnázium aj Stanka a spolu s rodičmi nám napísali poďakovanie:

“Dobrý deň, chcem sa Vám poďakovať za prípravu mojej dcéry Stanky na prijímacie skúšky na bilingválne gymnáziá. Bola prijatá na obidve a skončila v prvej 5-ke. Vybrala si GJH. Ďakujeme a želáme veľa úspechov.”

 

Gymnázium Bilíkova – anglický a nemecký študijný program

Kritéria prijatia – tu

Gymnázium Bilíkova je najväčšie gymnázium v Bratislave a navštevuje ho celkovo 1071 žiakov. Minulý školský rok prijali na anglické bilingválne gymnázium 63 žiakov a na nemecké 64 žiakov. Jedným z nich bola aj Natálka a rodičia sa podelili snami o jej úspech:

“Natálka sa hlásila na dve školy, a prijímačky zvládla na oboch. Rozhodla sa pre Bilíkovu na ktorú sa hlásilo okolo 300 žiakov a tu skončila 11. v poradí. Beriem to ako veľký úspech, a týmto by som sa Vám chcel veľmi pekne poďakovať za pomoc pri príprave na prijímačky – bez Vás by to určite neskončilo až takto dobre. S celým kurzom som samozrejme nadmieru spokojná. Ďakujem veľmi pekne a želám veľa úspešných žiakov do budúcna.”

 

Súkromné gymnázium Česká – anglický študijný program

Kritéria prijatia – tu

Toto gymnázium aktuálne navštevuje 366 detí. Novoprijatých na anglické bilingválne gymnázium bolo v minulom školskom roku až 86 žiakov. Medzi prijatými bola aj Lívia a jej rodičia nám napísali hodnotenie:

“Chceme sa Vám poďakovať a vyjadriť uznanie za profesionálny prístup. Ceníme si flexibilitu, rýchle reakcie a ochotu riešiť zmeny – dodatočné lekcie, resp. náhradne lekcie za vymeškane hodiny a samozrejme kvalitných lektorov, ktorí boli odborne aj ľudsky na vysokej úrovni. S radosťou Vás tiež informujeme, že Lívia bola prijatá na preferovanú školu Česká , a to s výborným výsledkom.”

Gymnázium Tilgnerová – anglický študijný program

Kritéria prijatia – tu

Gymnázium aktuálne navštevuje 416 žiakov z toho novoprijatých na anglické bilingválne gymnázium bolo 30 detí. Medzi novoprijatými je aj Miška, ktorá navštevovala naše kurzy a jej rodičia nám napísali milú recenziu:

“Miška bola s kurzom veľmi spokojná, najviac jej vyhovovalo, že v skupine boli len 4 žiaci. Bola prijatá na bilingválne gymnázium Tilgnerová, takže je veľmi šťastná.”

 

Gymnázium C. S. Lewisa, Haanova anglický študijný program

Kritéria prijatia – tu

Gymnázium navštevuje 477 žiakov. Novoprijatých na anglické bilingválne gymnázium bolo až 102 detí. Medzi nimi bola aj Lenka, ktorá chodila k nám na kurz a veľmi sa tešila z prijatia na toto gymnázium:

“Lenka skončila 47-ma, a bola prijatá na bilingválne gymnázium C. S. Lewisa. Veľmi sa tešila. My sme boli s prípravou spokojní,  a aj nazáklade výsledku sa určite kurz oplatil.  Ďakujeme veľmi pekne za spoluprácu,  určite Vás môžeme odporučiť aj iným.”

 

Gymnázium Pankúchova anglický študijný program

Kritéria prijatia – tu

Toto gymnázium navštevuje celkovo 577 žiakov. V minulom školskom roku bolo novoprijatých na anglické bilingválne gymnázium až 83 žiakov. Aj s pomocou našich lektorov a lektoriek sa Saška dostala na gymnázium Pankúchova a jej rodičia nám napísali milú spätnú väzbu:

“Saska zvládla prijímačky veľmi dobre, na gymnázium Pankúchova bola prijatá, skončila 12-ta. S Vašim kurzom som nadmieru spokojná, aj moja staršia dcéra navštevovala prípravný kurz pred troma rokmi a tiež sa na toto gymnázium dostala. Určite v spolupráci neskončíme.”

 

Gymnázium Ladislava Sáru – taliansky študijný program

Kritéria prijatia – tu

Aktuálne ho navštevuje 725 žiakov a z toho novoprijatých v minulom školskom roku na talianske bilingválne gymnázium bolo až 58 žiakov. Aj vďaka našej pomoci sa podarilo Aďke urobiť prijímačky na toto gymnázium:

“Aďka bola prijatá na L. Sáru (skončila 8. zo 118). S celkovým priebehom kurzu sme boli spokojní – s obsahom kurzu, jeho organizáciou aj prácou lektoriek. Návšteva kurzov jej popri domácom štúdiu pomohla zhrnúť vedomosti zo školy z predchádzajúcich ročníkov, dobehnúť neprebrané učivo z 9. ročníka a vyskúšať si typy úloh, ktoré sa vyskytujú na bilingválnych prijímacích skúškach.”

 

Gymnázium F. G. Lorcu – španielsky študijný program

Kritéria prijatia – tu

Gymnázium navštevuje celkovo 607 detí a medzi novoprijatými na španielske bilingválne gymnázium bolo 58 žiakov. Novoprijatým bol aj Ben a spolu s rodičmi nám napísali spätnú väzbu:

“Ben sa dostal na Gymnázium F. G. Lorcu, kde skončil štvrtý. S kurzom sme boli spokojní a na španielske gymnázium sa Ben už teší. Ďakujeme lektorkám a ak budeme v budúcnosti potrebovať pomoc s doučovaním, určite sa na Vás obrátime.”

 

Gymnázium Einsteinova – ruský študijný program

Kritéria prijatia – tu

Gymnázium aktuálne navštevuje 455 žiakov. V minulom školskom roku na základe prijímačiek prijali na ruské bilingválne gymnázium až 60 žiakov. Aj s pomocou našich lektoriek a lektorov sa podarilo prijímačky zvládnuť aj Nelke:

“Nelku prijali na Einsteinovu  na bilingválne gymnázium, skončila na 53 mieste zo 60. Testy zvládla veľmi dobre len jej chýbali body za vysvedčenia nakoľko nemala samé jednotky. S lektorkami bola spokojná, určite na kurze získala veľa vedomostí a dobre ju pripravili na prijímačky. Ďakujeme.”