Lektorka Natália

Lektorka Natália študuje na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Učí anglický jazyk a matematiku.

Vo voľnom čase sa venuje športu, najviac ju baví joga a fitness. Miluje knihy, hlavne literatúru faktu a tiež sa rada venuje štúdiu cudzích jazykov. Natália začala doučovať pred tromi rokmi, keď pripravovala jednu žiačku na prijímacie konanie na strednú školu. Krátko na to začala pomáhať jednému dievčaťu s angličtinou a postupne si uvedomila, ako veľmi ju to baví. Natália hovorí, že pre ňu je to super pocit, keď vidí progres u žiaka a tak viete, že je to práca ktorá má zmysel. Toto leto sa výučbe detí venovala intenzívnejšie, počas týždňov strávených v anglickom tábore v Poľsku. A teraz sa teší z toho, že je vo Freedu a že v tom môže pokračovať, spolu s ďalšími ľuďmi zapálenými pre výučbu detí. 🙂

Vo Freedu vedie individuálne a skupinové jazykové kurzy, individuálne kurzy doučovania a skupinové kurzy prípravy na prijímačky na osemročné a bilingválne gymnázia, Testovanie 9.

Prečo rada učíš?

V prvom rade preto, že je to práca, ktorá má zmysel. Je to cesta ako mladým ľuďom pomôcť nie len zdokonaliť svoje vedomosti, ale aj vytvoriť si pozitívny vzťah k danému predmetu, ukázať im, že napríklad ani taká matematika nemusí byť žiaden strašiak, a že dokonca môže byť úplne super.

Aký predmet by si pridala do osnov na všetkých školách?

Finančnú gramotnosť. Tu som priznám sa trošku zaujatá, lebo ekonómia a finančné trhy sú moja veľká záľuba, ale myslím si, že základné znalosti by mal mať každý.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?

Z cudzích jazykov jednoznačne la boulangerie, zo slovenského jahôdka.

Ako znie najlepšia rada, ktorú si dostala?

Nezabudni, že sa snažíš nájsť najlepšie riešenie, nie najlepšie riešenie s ktorým dokážeš prísť ty sama.