Lektor Ondrej

Ondreja sa vždy zaujímal prírodnými vedami. Už od základnej školy, vybral si preto triedu s prírodovedným zameraním. V budúcnosti sa chce venovať environmentálnej chémii. Má zaujímavé zaľuby: chová afrických slimákov, rád sa bicykluje, chodieva do prírody a hrá na klavíri.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rád učíš?

Doučovanie je vlastne hľadanie nových spôsobov, ako vysvetliť učivo. Baví ma vysvetľovať zložité veci a rád sledujem progres mojich žiakov.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?

Triedna učiteľka z prvého stupňa. Do učenia dávala celú svoju energiu, do školy sa tešili všetci. Bola úžasný motivátor. Dokázala venovať pozornosť úplne každému, slabší žiaci sa nemuseli báť zlých známok a ostatní sa zas tešili z ťažkých zadaní, ktoré sa im podarilo rozlúsknuť. Povzbudzovala nás k tomu, aby sme sa nebáli vystúpiť z priemeru. Zdieľala s nami všetky naše úspechy. Každá snaha sa odmeňovala milými pečiatkami do žiackej knižky. Myslím, že jej nadšenie pre učenie mi zostalo dodnes.

Na hodinu si môžeš zobrať jednu vec, čo by to bolo?

Farebné kriedy/fixky. S nimi sa vysvetľujú veci najjednoduchšie 🙂

Koľko najdlhšie si vydržala bez čítania akejkoľvek knihy?

Viac ako týždeň to určite nebolo 🙂