Lektorka Patrícia

Lektorka Patrícia študuje prekladateľstvo a tlmočníctvo anglického a francúzskeho jazyka na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského.
Cudzie jazyky ju odjakživa bavili a okrem tých, ktoré študuje, sa ešte učí taliančinu a chcela by sa konečne doučiť nemčinu (tentokrát už poriadne). Má veľmi rada cestovanie, prírodu a čítanie kníh, ale je aj veľký seriálový fanúšik. Zatiaľ má skúseností s doučovaním angličtiny, na ktorom ju bavilo, že v rámci neho mohla využiť svoju kreativitu a znalosť cudzích jazykov. A zároveň pomôcť druhému človeku zvládnuť niečo, s čím mal predtým problém a vytvoriť si k tomu pozitívnejší vzťah. Vie si predstaviť učiť aj po skončení školy, ale jej snom už od malička bolo prekladať knihy.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, skupinové  a individuálne jazykové kurzy.

Prečo rada učíš?
Rada posúvam ďalej to, čo som sa naučila a teší ma, ak tým môžem niekomu dopomôcť – či už k zlepšeniu známky, pracovných možností alebo objaveniu záujmu o predmet, ktorý ho nebavil, či mal s ním ťažkosti. Myslím, že je úžasné koľko dokáže nielen proces učenia, ale aj prístup učiteľa.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Na moju bývalú profesorky francúzštiny, ktorá okrem toho, že vedela vždy veľmi dobre vystihnúť to, čo je naozaj podstatné, mala aj neskutočne ľudský prístup a dokázala nás motivovať takým spôsobom, že sme mali pocit, že je nie len našou učiteľkou, ale aj fanúšikom, ktorý nás má rád, drží nám palce a úprimne mu záleží na tom, aby sme uspeli. To sa ma veľmi dotklo a povedala som si, že ak raz budem učiť, chcem byť taká k svojím žiakom, pretože verím, že úprimný záujem a pochopenie dokážu naozaj divy.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez kávy a bez čítania knihy pred spaním 🙂

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?
V angličtine ,,porcupine“ a v slovenčine ,,spanilá”.