Paula

Lektorka Paula sa nemčine a angličtine venuje od malička, po maturite z oboch jazykov úspešne ukončila magisterské štúdium na Fakulte aplikovaných jazykov na Ekonomickej univerzite v Bratislave a má štátne skúšky z anglického a nemeckého jazyka na úrovni C1.
Absolvovala viaceré dlhodobé zahraničné pobyty (Rakúsko, Nemecko, Spojené štáty americké) spojené so štúdiom aj prácou. Baví ju cestovanie a organizovanie eventov, vo voľnom čase rada číta, učí sa nové jazyky (taliančina, španielčina), cvičí jogu, fotí a rada pozoruje ľudí pri prechádzke mestom.
Vo Freedu vedie individuálne jazykové kurzy a kurzy doučovania.

Prečo rada učíš?
Veľmi rada spoznávam a stretávam sa s novými ľuďmi a veľmi rada odovzdávam svoje skúsenosti a vedomosti ďalej. Učenie sa jazykov považujem za krásne a zaujímavé dobrodružstvo, ktoré odkrýva nové obzory a vďaka, ktorým človek spoznáva nové kultúry, zvyky, získava nových priateľov a pracovné príležitosti a môže cestovať a „nestratí sa“ 🙂 Rada by som toto potešenie z plynulej konverzácie v cudzom jazyku a bez strachu dopriala čo najviac ľuďom.

Máš nejaký trik na efektívne učenie?
Najlepšie sa mi učí, keď dané učivo môžem niekomu vysvetľovať a keď si to viem predstaviť v praxi, na konkrétnych príkladoch. Učivo mi musí najprv dávať zmysel a tak sa snažím učiť aj ostatných.

Učiteľ nemôže existovať bez …
… trpezlivosti, obojstranného rešpektu, kreativity a zmyslu pre humor 🙂

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Vždy ma teší, keď sa mi niečo podarí. Keď môžem tráviť čas s priateľmi, alebo skypujem s priateľmi a rodinou, ktorí sú na opačnej strane sveta. Rozosmiať ma však dokáže aj obľúbený sitcom alebo videá s mláďatkami akéhokoľvek druhu 😀

Pani Slávka si individuálne hodiny angličtiny s Paulou pochvaľuje:
„S prístupom Pauly som spokojná, na každú lekciu má pripravené materiály, témy a náročnosť prispôsobuje mojim vedomostiam.
Tiež som rada, že ma zásobuje cvičeniami na domácu prípravu.“