Lektorka Paulína

Lektorka Paulínka študuje na Filozofickej fakulte univerzity Komenského Ruský jazyk v odbore Tlmočníctvo a prekladateľstvo v kombinácii so  Slovenským jazykom.
Po dokončení štúdia sa chce venovať umeleckému prekladu a literárnej kritike. Najradšej číta poéziu, jej obľúbení autori sú Jozef Urban a Charles Bukowski. Z próz uprednostňuje ruské romány najmä Dostojevského.
Pri doučovaní  sa vždy snaží predmet oživiť a spríjemniť čas strávený učením. Veľmi rada vysvetľuje veci na vtipných príkladoch, aby mala istotu, že bude učivo zapamätané. Na hodiny vždy prináša úsmev, dobrú náladu a priateľský prístup. Pri doučovaní  sa vždy snaží predmet oživiť a spríjemniť čas strávený učením.
Vo Freedu vedie individuálne a skupinové kurzy doučovania a jazykových kurzov pre základoškolákov, prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?
Učenie ma veľmi baví, považujem ho skôr za hobby, než za prácu, na hodinu sa vždy veľmi teším. Rada veci vysvetľujem a vymýšľam rôzne pomôcky pre zapamätanie učiva.

Aký je Tvoj najväčší úspech?
Študujem to, čo ma baví.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez kníh.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?
Anglické slovíčko wallflower
Ruské slovíčko значение
Slovenské slovíčko absurdný

Nelka chodila k Paulínke na individuálne doučovanie a mama pani Silvia nám napísala:

“S priebehom kurzu sme veľmi spokojní, vyhovuje nám spôsob aj forma doučovania. Nelka si s lektorkou veľmi dobre rozumie, vyhovuje jej táto forma doučovania a pre nás je podstatné, že nevypadla z učiva v týchto predmetoch. Priznám sa, že som mala obavy z online výučbou, ale javia sa byť neopodstatnené. Z Nelkiných vyjadrení môžem konštatovať, že online výučba jej vyhovuje.”

Rodičia a žiaci z prijímačkového kurzu, ktorý viedla Paulínka, boli s jej hodinami takto spokojní:

“My sme s doučovaním spokojní, Timko sa vždy na hodiny tešil, nebolo potrebné ho prehovárať. Výsledky doučovania sa prejavili už po mesiaci, kedy sme videli, že si zlepšil známky zo SJL v škole. Ďakujeme ! “ mama Timka

“Natálka je spokojná, na slovenčine sa jej páči hravá forma vyučovania a prístup pani lektorky. Dostali sa k učivu, ktoré ešte v škole nemali, takže to využije aj aktuálne v škole. Pre nás ako rodičov je online veľmi nápomocný, keďže dochádzanie bolo zložitejšie.” mama Natálky