Petra

Petra študuje slovenský jazyk a kultúru a anglický jazyk a kultúru na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.
Rada číta, píše básne a blogy. Učí sa jazyky rôznymi metódami a rada spieva. Skúsenosti s doučovaním mala pri príprave spolužiakov na maturitu, a tiež doučovala kamaráta slovenčinu na strednej škole.
Vo Freedu vedie jazykové a individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na prijímačky na gymnázia a na Testovanie 9.

Prečo rada učíš?
Odmalička som snívala o tom, že budem učiteľkou. Rada vymýšľam rôzne spôsoby, ako sa naučiť čokoľvek a vždy, keď vidím nejaké učivo, uvažujem nad tým, ako by som ho čo najlepšie vysvetlila ostatným. Tiež si myslím, že mám na učenie trpezlivosť, ktorá by podľa mňa nemala chýbať žiadnemu učiteľovi.

Máš nejaký trik na efektívne učenie?
Veľa farieb, obrázkov, mnemotechnických pomôcok, príjemných zvukov, asociácií, príbehov, teplých nápojov, oddychu, pohodlia a málo hlučných susedov 🙂

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Všetci učitelia, či už na základnej škole, gymnáziu, alebo vysokej škole, mi dali niečo, čo ma nejakým spôsobom posunulo dopredu. Vďaka tomu, že moja základná škola spojená s gymnáziom mala odlišný spôsob výučby ako na iných školách, som sa naučila, že hodiny v škole sa dajú brať vážne a zároveň s humorom a zábavou. Najviac si budem pamätať asi svoju slovenčinárku Veroniku, ktorá ma učila päť rokov a vedela všetko zrozumiteľne a zaujímavo vysvetliť a nepriamo ma presvedčila, aby som začala študovať slovenčinu aj na vysokej.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?
V angličtine ma pobavilo napríklad slovo cicatrix, v nemčine sa mi páčia „zlepeniny“ ako napr.  Selbstverteidigungstechnik, v ruštine slovo урчать, v srbčine kikiriki a v slovenčine napríklad slovo pstruh (má šesť písmeniek, ale iba jednu slabiku)