FAQ EDMODO – Ako si vytvorím rodičovšký účet ?

Ako si vytvorím rodičovský účet ?

Po otvorení domovskej stránky platformy Edmodo je možné sa registrovať klinutím na tlačidlo “Sign Up” v pravej hornej časti stránky alebo klinutím na tlačidlo “Sign up for a free account” v strednej časti stránky:

Po zakliknutí niektorej z možnosti sa objaví okno s výberom typu účtu. Ak chcete vytvoriť konto pre žiaka, vyberte možnosť “Parent Account“:

Po vybratí typu účtu sa zobrazí okno, kde si zvolíte spôsob Vašej registrácie – môžete si vybrať registráciu pomocou telefónneho čísla alebo emailovej adresy. Stačí teda vyplniť jeden z týchto údajov (neskôr sa pomocou tohto údaja budete prihlasovať). Pri oboch spôsoboch je nutné zvoliť si heslo (“Password”). Zvolené heslo musí obsahovať minimálne 6 znakov. Taktiež sa môžte rozhodnúť pre registráciu použitím účtu Google alebo Office 365:

Po klinutí na tlačidlo pre vytvorenie účtu (“Create your account“) sa objaví formulár, kde je potrebné vyplniť Vaše meno (“First Name“) a priezvisko (“Last Name“):

Po úspešnom dokončení predchádzajúceho kroku je Váš účet úspešne vytvorený. Posledným krokom aktivácie Vášho účtu je pripojenie sa do virtuálnej triedy Vášho dieťaťa. Po registrácii sa zobrazí okno, kde vložíte rodičovský kód Vášho dieťaťa:

Kde nájdem rodičovský kód svojho dieťaťa ?

Rodičovský kód (“Parent Code“) svojho dieťaťa môžte nájsť v dolnej ľavej časti stránky po tom, čo sa Vaše dieťa prihlási do svojho študentského účtu:

Čo mám robiť v prípade, ak sa mi okno pre zadanie rodičovského kódu nezobrazilo ?

Ak sa Vám okno nezobrazilo, po prihlásení do Vášho rodičovského účtu stačí kliknúť na tlačidlo pre pridanie dieťaťa (“Add a child“) v ľavej časti stránky:

Čo robiť v prípade, že mám na kurzoch vo Freedu prihlásené viac než len jedno dieťa ?

Ak máte u nás vo Freedu na kurzoch prihlásené viac ako len jedno dieťa, stačí ak kliknete na tlačidlo pre pridanie dieťaťa (“Add a child“) v dolnej ľavej časti obrazovky. Zobrazí sa okno, kde zadáte kód pre pripojenie svojho dieťaťa:

Nepomohol Vám tento návod ?