Roman

Lektor Roman študuje na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, odbor učiteľstvo predmetov matematika a fyzika. V škole ho baví najmä fyzika a didaktické predmety.
Roman momentálne učí na Gymnáziu Metodova. Vo Freedu vedie individuálne aj skupinové kurzy prípravy na Monitory a prijímačky na stredné školy a doučuje žiakov základných a stredných škôl.

Prečo rád učíš?
To, že učím, robím pre lepšiu budúcnosť a tiež dávam deťom nástroje, aby oni mohli zlepšovať budúcnosť.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Pekná súvislosť. Na nej sú postavené aj vtipy špecializované na konkrétne skupiny ako napríklad matfyzácke vtipy.

Na hodinu si môžeš zobrať jednu vec, čo to bude?
Poznámky. Lebo človek sa môže mýliť, a aj ostrieľaný učiteľ sa musí pripravovať.

Ako najradšej oddychuješ?
Úplne najradšej oddychujem spánkom. Ale aj prechádzkou, pozretím dobrého seriálu alebo počúvaním hudby.

Roman doučuje Lukáša fyziku a matematiku, jeho mamina nám prezradila, že to neboli jeho obľúbené predmety a mal s nimi v škole problém ale teraz: „Syn je spokojný s tým, že vo Freedu má individuálny prístup, a že lektor je v pohode a vie mu učivo vysvetliť. Má pocit, že keď je u vás, tak učivu zrazu rozumie a dokonca sa vyjadril, že tá fyzika ho začala baviť :-)“

Jakub sa pripravoval na prijímačky na bilingválne gymnázium a bol veľmi spokojný:
„Ďakujem veľmi pekne za hodnotenie Jakuba, teším sa, že reakcia jeho lektorov je taká pozitívna.  Je nadšený, spôsob vyučovania mu maximálne vyhovuje a chodí k Vám rád. Roman a  tiež lektorka slovenčiny Aďka mu  absolútne sadli, podľa Jakuba sú systematickí a príjemní.“ (mama Anna)