Alexandra

Lektorka Alexandra je študentkou odboru učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a učiteľstvo biológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania a skupinové kurzy pre žiakov, ktorí sa pripravujú na Testovanie9 a na prijímačky 8 ročné a bilingválne gymnázia. Zúčastňuje sa rôznych konferencií a seminárov pre učiteľov, aby sa zamýšľala a prijímala rady a skúsenosti od ľudí z dlhoročnej praxe.
Okrem toho Saška 7 rokov pôsobila vo folklórnom súbore Skaličan, ako dobrovoľníčka robila animátorku v detskom letnom tábore Mladosť.

Prečo rada učíš?
Učenie vnímam ako krásnu, obojstrannú pomoc. Učiteľ pomáha žiakovi nadobudnúť vedomosti, zlepšovať sa v danom predmete/odbore. Každý žiak je však jedinečný a svojimi individuálnymi reakciami, postrehmi, vlastnou osobnosťou pomáha učiteľovi tiež napredovať. Navyše nie je nič krajšie ako úsmev žiaka v momente, keď porozumie vysvetlenému učivu. Radosť pri vyučovaní nesmie chýbať.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Rozprávka Tom a Jerry 🙂

Ako najradšej oddychuješ
Po psychickej stránke si najviac oddýchnem pri tancovaní folklórneho tanca, pri plávaní, lyžovaní a počas prechádzky lesom.  Tiež rada odpočívam počúvaním hudby vo dvojici a čítaním poézie, či prózy. Neviem si vybrať, čo mám z tohto najradšej. 😊

Tri slovesá, ktoré Ťa vystihujú?
pomáhať, študovať, usmievať sa

Piatak Adam počas kurzu prípravy na prijímačky na osemročné gymnázium napísal Saške takéto milé hodnotenie:
Saške rozumiem dobre, zrozumiteľne vysvetľuje a používa super príklady na pochopenie. Na doučovanie chodím rád, na hodinách robíme stále nové zaujímavé cvičenia. Predmet ma baví a mám samé jednotky. Niekedy máme domácu úlohu a niekedy stihneme všetko prebrať na hodine

Aj vďaka Saškinej pomoci Lívia úspešne zvládla prijímačky na gymnázium:
Po ukonceni individualnych kurzov zo SJ, Mat a AJ vramci pripravy nasej dcery Vas s radostouinformujeme, ze Livia bola prijata na nami preferovanu skolu Ceska, a to s vybornym vysledkom. Chceme sa Vam podakovat. Cenime si flexibilitu, rychle reakcie a ochotu riesit zmeny, kvalitnych lektorov, ktori boli odborne aj ludsky na vysokej urovni.”
otec Lívie

Prípravu na 8-ročné gymnázia pod Saškiným vedením pozitívne hodnotí aj mama Adama:
“Vďaka doučovaniu u Vás bol Adam prijatý na Gymnázium Hubeného 23, Bratislava, čo bolo našim cieľom. Zároveň sa zlepšil v slovenčine na ZŠ. Hlavne by som chcela poďakovať lektorke, ktorá ho doučovala Sj za skvelú prípravu. S uvedeným predmetom nemá v škole žiaden problém, naučil sa veci navyše a logicky si vie zdôvodniť problematiku, čo ma ako rodiča veľmi teší. Doučovanie splnilo naše očakávania, začo sa Vám chcem úprimne poďakovať.”