Lektorka Simona

Simona študuje ekonomickú a finančnú matematiku na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Jej prvé skúsenosti s doučovaním siahajú už na základnú školu, kedy doučovala spolužiakov pred písomkami.
Simona matematiku vysvetľuje cez jej praktické využitie v reálnom živote. Vo Freedu vedie najmä kurzy príprav na osemročné gymnáziá a kurzy doučovania.

Prečo rada učíš?
Ešte ako malú ma bavilo hrať sa s mladšou sestrou ,,na školu”. Aj keď som sama toho veľa nevedela, taký ten pocit spokojnosti so samým sebou, že som niekomu niečo vysvetlila, ukázala niečo nové, bol potešujúci a stále je.

Tri slová, ktoré Ťa vystihujú?
Keby som mala napísať jedno, tak by to bolo optimista alebo čokoláda. 🙂
Ale inak: veselá, hravá, zodpovedná.

Máš nejaký trik na efektívne učenie?
Spánok a pravidelnosť opakovania.
Moja rada zo života je: Ak niečo nevieš pochopiť, zavri si oči na 5 minút, potom sa na problém možno pozrieš z druhej strany a riešenie bude zrejmejšie.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez umytia zubov. 🙂

Spätná väzba od mamy Matúša:
S doucovanim sme boli velmi spokojni. Matus sa zjavne zlepsil vo výsledkoch, tento polrok je na jednotku, takze po obsahovej stranke to bolo urcite velmi dobre. Z môjho rodicovskeho pohladu Vam musim podakovat za velmi bezproblemovu spolupracu a vzdy vola mi vyjst v ustrety.

Zuzka, ktorá vo Freedu navštevovala kurz prípravy na osemročné gymnáziá, bola prijatá na obe vytúžené školy:
Zuzku prijali na obe skoly. Na Bilikovej bola 4. a na Saru 5., tak sme samozrejme velmi spokojni. Pojde na Bilikovu. Doucovanie vnimala ako prospesne a prinosne. Matematiku dala bez chyby iba vdaka Simone. 
Z pohladu rodica Vam mozem povedat, ze na doucovanie chodila rada a dodalo jej sebaistotu, bez neho by pravdepodobne bola vo vacsom strese. Na doucovani si overila, co vie a zistila, kde ma rezervy a ze jej hlavny problem je sustredit sa. Urcite k Vam budu chodit aj jej mladsi bratia. Dakujem a vela spokojnych deti a rodicov prajem. (mama Zuzky)