Čo sa udialo v šk. roku 2017/18 a čo vás čaká?

V školskom roku 2017/2018 sa vo Freedu udialo naozaj veľa vecí, preto som sa rozhodla najdôležitejším momentom venovať priestor priamo na našom webe. Nasledujúce riadky sú hlavne o práci vás lektoriek a lektorov. Za to, že som mala o čom písať, úprimne ĎAKUJEM! 🙂

Čo sme spolu zažili a dokázali?

Odučili sme neuveriteľných 4 813 lekcií na všetkých 3 pobočkách! Zorganizovali sme 477 kurzov. 

Na prijímačky a testovanie sme pripravili 92 piatakov, 71 ôsmakov a 57 deviatakov.
Na jazykových detských kurzoch angličtiny a nemčiny sme doučovali 74 detí.

Navyše k výplatám sme vám vyplatili bonusy vo výške 2 180 €! V tejto sume sú odmeny pre lektorky a lektorov, ktoré/í odučili vo Freedu mesačne viac ako 25 hodín  (Bonus 25 € vyplácame k výplate, ak v daný mesiac odučíš viac ako 25 hodín. Ak odučíš 40 hodín, bonus je 40 €!).

Od septembra 2017 sme do nášho lektorského tímu prijali 34 nových lektoriek a lektorov! Absolvovali sme spolu 5 workshopov o spätných väzbách. V decembri sme sa spolu zabavili a odmenili darčekmi na vianočnom večierku v Hyde Parku na Obchodnej ulici. V júni sme sa s 11-timi lektorkami angličtiny, zúčastnili 2-dňovej konferencie Eltforum.

Celý školský rok sme sa spolu posúvali dopredu -> naučili sme sa veľa nových vecí, vďaka ktorým môžeme ešte viac napredovať, spoznali sme ďalších super žiakov a rodičov. Na hodinách sme okrem dopĺňania vedomostí zažívali rôzne veselé a niekedy možno aj vážnejšie situácie, všetko sme však spoločne zvládli!

 

Pár momentiek z uplynulého roka

Prečítaj si hodnotenia od rodičov! Toto sú vaše úspechy!

Ako určite vieš, vo Freedu nám veľmi záleží na spätných väzbách. Od teba na tvojich žiakov a žiačky, ale samozrejme aj od rodičov na ich spokojnosť s kurzami. Nižšie si prečítaj môj tohtoročný výber best of z reakcií od rodičov. Je to len pár spätných väzieb vybraných zo stoviek, ktoré nám prišli!

Výsledky ostatných žiakov a ďalšie spätné väzby od rodičov spracuje a poposiela počas leta Lucka Kopčanová. Každá/každý sa tak dozviete o spokojnosti so svojimi kurzami.

Anetku učila Lucka Hrončeková: Anetka chodila rada na hodiny angličtiny, v škole dostávala väčšinou jednotky a takisto na polročnom vysvedčení a teraz na koncoročnom vysvedč. bude mať jednotku! Takže malo to určite efekt a zmysel,že absolvovala u Vás hodiny angličtiny! Boli sme veľmi spokojní,aj s lektorkami!

Adama pripravovala Saška Bederková: vďaka doučovaniu u Vás bol Adam prijatý na Gymnázium Hubeného 23, Bratislava, čo bolo našim cieľom. Zároveň sa zlepšil v slovenčine na ZŠ.
Hlavne by som chcela poďakovať lektorke, ktorá ho doučovala Sj za skvelú prípravu. S uvedeným predmetom nemá v škole žiaden problém, naučil sa veci navyše a logicky si vie zdôvodniť problematiku, čo ma ako rodiča veľmi teší. Doučovanie splnilo naše očakávania, začo sa Vám chcem úprimne poďakovať.

Emu pripravovali lektorky Klára Gabrišová a Katka Bendíková: Emka zvladla obdive prijimacky uspesne, je prijata na obidve skoly: Bilikova (23.miesto), aj Ladislava Saru (7.miesto).
Aj vdaka Vasim lektorkam zvladla skusky uspesne, kurzy je pomohli doplnit niektore medzery v ucive oboch predmetov a taktiez ziskat vacsiu istotu pri rieseni jednotlivych uloh.

Lektorka Zuzka na hodine doučovania

Samka učili Zuzka Chalupková, Natália Špičuková a Aďka Gabčová: Chceli by sme sa Vám poďakovať, že organizujete takúto prípravu na prijímačky. Bolo to veľmi pre Samka prínosné. Bol „donútený“ sa systematicky pripravovať. Naučil sa nové vecí, ktoré ešte v škole nestihli prebrať a hlavne sa oboznámil s typom úloh, ktoré majú úplne inú formu ako v škole.
Samko sa hlásil na dve školy – Gymnázium Bilíková – neprijatý 76. v poradí z 230 (lepšie spravil slovenčinu, matematika bola podľa neho naročnejšia)
a Gymnázium Sáru – prijatý – 43. v poradí z 264. Veľmi sa tomu tešíme.
Z jeho triedy sa umiestnil najlepšie a patril medzi 3 zo 16, ktorých prijali na gymnázium. S lektorkami bol Samko spokojný, vedeli dobre vysvetliť. Určite budeme tieto kurzy odporúčať, sú veľmi prospešné.

Jožka doučovali Soňa Čaklošová, Roman Laluha a Aďka Gabčová: s radosťou Vám oznamujeme, že Jožko spravil testy na: matematika – 85 % a SJ – 80%. S výsledkom sme veľmi spokojní, trieda vraj nedopadla najlepšie.
Z 20 žiakov 9. ročníka na škole má najlepši priemer :)Jožko sa vyjadril, že prípravka mu veľmi pomohla pri teste. Ďakujeme za spoluprácu a lektorom za ich profesionálny spôsob prípravy detí.

Zuzku doučovali Bea Sekerková a Miška Horváthovárada by som sa touto cestou podakovala za hodiny individualne venovane dcere Zuzke. S manzelom sme doslova s uzasom pozorovali ako sa Zuzka posuva a dobieha jednotlive ucivo. Nielen ze sa jej zlepsili vysledky v skole, ale aj monitor T9 napisala vyborne. Zlepsenie z 56% (test Comparo) na 85% je skvely vysledok 🙂 Dakujem lektorkam Bei a Miske za trpezlivost, priatelsky pristup a odovzdane vedomosti. Zuzka si ich velmi oblubila a na hodiny sa vzdy tesila. Celkovo jej to dodalo sebaistotu a zobralo stres.
Este by som sa rada pochvalila 🙂 Zuzku prijali na obe skoly, takze este raz dakujem 🙂 velmi sa tomu tesime. Vzdelavacie centrum Freedu vsetkym odporucam.

Ďakujeme vám všetkým, že zdieľate a rozvíjate našu Freedu filozofiu. Spolu posúvame vzdelávanie ďalej!

Čo ťa čaká v ďalšom školskom roku od septembra 2018?

Celé leto pripravujeme nové veci a zlepšujeme existujúce! Tu je niekoľko z nich.

 • Zvýšili sme hodinovú mzdu! Viac info pošleme pred začiatkom nového šk. roka.
 • Prvý krát v histórii Freedu otvoríme kurzy angličtiny pre deti na prvom stupni ZŠ.
 • Od septembra rozbiehame spoluprácu s Empire School, ktorá sídli v Poluse. Budeš mať príležitosť učiť aj v týchto priestoroch.
 • V spolupráci s lektorkami Katkou Bendíkovou a Zuzkou Chrenkovou pripravujeme nové, ešte lepšie, osnovy na prijímačkové kurzy matematiky a slovenčiny.
 • Počas leta maľujeme a skrášľujeme priestory Freedu v Dúbravke, aby sa u nás všetci cítili ešte lepšie!
 • Zrušili sme tabuľku Suplovanie na google disku. V informačnom systéme Fugo pripavujeme novú funkciu, kde si budeš zapisovať svoje dostupné časy na doučovanie a hľadať suplovanie.
 • Chceme aj s tvojou pomocou veľa blogovať, aby sa aj ostatní rodičia dozvedeli, ako vo Freedu prebiehajú kurzy a prečo učenie u nás deti baví! Články môžeš písať a posielať už teraz!
 • Život je zmena a tak to platí aj pre Freedu. Od septembra nastanú okrem iných zmien aj personálne:
  – ja, Miška Vavrinčíková, ako ste si už niektoré/í na mne všimli, idem v septembri na materskú dovolenku. 🙂 Budúci rok mňa uvidíte najmenej, zato viac začnete stretávať na pobočkách Janku Kišoňovú, druhú majiteľku Freedu. Janka za stará o marketing a o celkový rozvoj Freedu.
  – väčšinu mojej pracovnej náplne prevezme Tina Kovačičová, ktorá sa stáva manažérkou všetkých pobočiek.
  – do Dúbravky nastupuje nová koordinátorka kurzov Kika Kováčová, ktorá sa na vás už veľmi teší. Verím, že jej s nástupom k nám čo najviac pomôžete a podporíte ju. 🙂
  – Maru Hrdličková, koordinátorka na Račianskej sa s nami rozlúčila a podľa jej posledných správ má zálusk na dream job v ďalekom Bostone. Aktuálne hľadáme novú koordinátorku do Novej Cvernovky. Ak poznáte niekoho, kto sa hodí na túto pozíciu, pošlite jej/mu tento blog – Hľadáme koordinátorku Freedu v Novej Cvernovke.

 

 

Ing. Kristína Kováčová,
absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave

 

Podrobnosti o spomenutých novinkách ti pošleme začiatkom septembra. 🙂

Ak máš aj ty na nás akékoľvek dotazy, pripomienky, návrhy na zlepšenie, napíš nám!

Prajem krásne leto! Odpočiň si, nazbieraj sily a tešíme sa na teba opäť od septembra 2018!

Miška Vavrinčíková