Lektorka Soňa

Lektorka Soňa je absolventkou Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave v odbore učiteľstvo geografie a anglického jazyka a literatúry. Doučovať angličtinu začala už v prvom ročníku na univerzite, takže teraz to je 5 rokov, počas ktorých Soňa nazbierala skúsenosti s doučovaním študentov prvého aj druhého stupňa, či stredoškolákov. Voľný čas rada strávi v prírode, s priateľmi alebo leňošením pri dobrom filme, či knihe.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá, skupinové a individuálne jazykové kurzy.

Prečo rada učíš?

Verím, že vzdelávaním mladých ľudí pomáham celej spoločnosti k napredovaniu. Milujem pocit, keď vidím na svojich žiakov, že ich učenie angličtiny baví, a že čas strávený so mnou je kvalitne strávený čas, ktorý im pomáha rásť.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?

Na všetky moje angličtinárky, zo základnej, zo strednej a aj z fakulty na vysokej, pretože mi každá svojim spôsobom niečo dala. Z ich hodín čerpám dodnes a myslím na nich vždy keď sa pripravujem s myšlienkami ako by to urobili alebo neurobili ony. 🙂

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?

Bez hudby. Neprešiel deň, kedy som si nepustila a nezaspievala nejakú pesničku. Samozrejme po anglicky 🙂 Z anglických piesní som sa veľa naučila.

Máš nejaký trik na efektívne učenie?

Čo sa týka angličtiny, tak prijímať ju a používať čo najviac v každom smere a najlepšie každý deň, pričom stačí len 15 minút: čítať – stačí aj krátky článok alebo obyčajný popis na Instagrame, z ktorého sa môžeme osvojiť nové slovíčka, vypočuť si pesničku alebo pozrieť krátke video v angličtine, nové slovíčka si zapísať a vrátiť sa k nim aby sme si ich osvojili a mohli aktívne používať – na toto je super metóda Gold List 🙂