Soňa

Soňa k nám nastúpila v septembri 2015 a stačil jej jeden školský rok na to, aby sa vyšvihla medzi naše top lektorky matematiky. Doučuje žiakov, aby si ešte pred vysvedčením opravili známky a boli úspešní na koncoročných písomkách. Tiež vedie kurzy Testovania 9 (monitor) a prípravy na prijímačky z matematiky na osemročné gymnáziá. Keď bola Soňa sama deviatačka, monitor spravila na 100%! 🙂
Počas strednej školy chodila do matematikárskej triedy na gymnáziu a celé 4 roky doučovala svojich spolužiakov. Okrem toho aktívne športovala – atletika a volejbal.
V budúcnosti sa chce venovať manažmentu. Preto študuje informatizáciu a manažment na Slovenskej technickej univerzite, kde má veľa matematických predmetov.

Prečo rada učíš?
Mala som veľké šťastie na dobrých učiteľov a chcela by som aspoň časť z toho, čo ma naučili, poslať ďalej. Uľahčiť cestu matematikou niekomu inému.

Aký predmet by si pridala do osnov na všetkých školách?
Určite by to bola finančná gramotnosť. Aby už mladí ľudia lepšie využívali a počítali peniažky, pretože nie vždy je to len o matematike.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Na učiteľku matematiky zo základnej školy. Vtedy ma matematika začala baviť, na strednej to už len ,,doťukla“ učiteľka, ktorá ma nenásilným spôsobom donútila vypočítať množstvo príkladov, a to už som vedela, že je to ten správny maturitný predmet.

Máš nejaký trik na efektívne učenie?
Najefektívnejšie sa učí to, čo vás baví. Nie je síce najľahšie obľúbiť si hneď a všetko, ale treba sa o to pokúsiť. Určite to pomôže.

Žiačke Editke pomohla Soňa upevniť základy z matematiky:
“Lektorka Soňa je veľmi šikovná a myslíme si, že v tej látke, ktorú s Editkou prebrali, to bolo určite prínosné. Radi by sme v budúcnosti ešte Soňu zapojili do ďalšieho doučovania Editky, ak to bude možné.” (mama Katarína)

Soňu majú žiaci veľmi radi. Takto ju ohodnotili Miška a Dia na vysvedčení, ktoré lektori dostávajú od svojich žiakov:

Sonička mi všetko vysvetlí a páčia sa mi naše hodiny. 

Odkedy chodím na doučovanie,  v matematike som sa veľmi zlepšila. 

Vďaka Soni zvládli žiaci prijímačky na stredné školy. Takéto spätné väzby nám prišli od rodičov:

Viki bola prijatá na gymnázium Pankúchova. V prípade potreby sa na Vás určite obrátime. (mama Viki)

Emka bola prijatá na Pankúchovu 🙂 a s prípravkou resp. s lektorkami bola nad mieru spokojná 🙂 Už ich aj odporučila sesternici na budúci rok. Takže ešte raz ďakujem a prajem pekný deň. (mama Emky)

Soňa pomohla siedmakovi Romanovi zlepšiť si známky z testov:
Roman sa zúčastnil 8 hodín matematiky a bol veľmi spokojný. Lektorka bola milá, príjemná, ale hlavne sa mu páčil jej spôsob vysvetľovania, ktorému on rozumel, na rozdiel od školy. Prejavilo sa to aj na jeho známkach v testoch, ktoré boli jednotky a dvojky. Avšak ani to nestačilo p. učiteľke na to, aby mu dala na vysvedčenie dvojku. Žiaľ, začal chodiť neskoro, keď už “nachytal” zlé známky, takže to už bolo ťažké. Avšak, ak by nenavštevoval kurz, bolo by to ešte horšie. V každom prípade uvažujeme o pokračovaní aj v budúcom školskom roku, nakoľko pôjde na prijímačky na bilingválne gymnázium a tam sa robia testy aj z matematiky. Ďakujem ešte raz a želám príjemné prázdniny. (mama Romana)