Lektorka Stela

Lektorka Stela je študentkou Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v odbore učiteľstvo slovenského a anglického jazyka a literatúry.
Vybrala si tento odbor, pretože ju vždy napĺňala práca s deťmi a štúdium jazykov. Odmalička sa venuje tancu, no neohrdne ani dobrou knihou, či letenkou do rôznych kútov sveta. 🙂 Veľmi rada spoznáva nové kultúry, čo jej veľmi pomáha v osobnom raste.
Vo Freedu vedie individuálne jazykové kurzy a kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá, skupinové jazykové kurzy.

Prečo rada učíš?
Učenie je skvelé. Posúva, núti nás premýšľať, zabáva, či trápi. Keďže od určitého veku trénujem detičky tanec, čo je taktiež istá forma učenia, vždy som vedela, že chcem pokračovať v práci s deťmi. A vybrala som si správne. Učenie beriem ako poslanie, a to nielen preto, že chcem deťom odovzdávať moje poznatky, ale hlavne preto, že im chcem dať omnoho viac ako len vedomosti. Učenie predsa nie je len o známkach, je aj o tom, ako sa vo svete vieme vynájsť. To na učení milujem. Že má mnoho podôb, že sa dá ním zabaviť, že nám otvára nové možnosti. A toto všetko by som chcela sprostredkovať mojim žiakom.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Veľmi rada a pomerne často počúvam od mojej rodiny, či priateľov krásne slová. Zlepšiť niekomu deň, či len vyčarovať mu úsmev na tvári svojou prítomnosťou ma vždy veľmi poteší. Pretože keď je šťastné vaše okolie, v ktorom sa dennodenne nachádzate, potom ste šťastní aj vy.

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez kávy. Jednoznačne.

Ako najradšej oddychuješ?
Poznáte tie tmavé, jesenné večery pod dekou, s čajom v jednej ruke a s knihou v druhej? To je definícia môjho oddychu.

Stela pripravovala Matúša na TEST 9 a jmama Lenka nám po prijímačkách napísala: “Matúš bol prijatý na strednú školu podľa svojich predstáv. Boli sme veľmi spokojní (ja aj syn) s kurzom, s priebehom lekcii aj s lektorkou, veľa sa naučil, zopakoval si dávno zabudnuté témy a učivá.”