Tamara

Lektorka Tamara mala vždy matematiku rada. Vyštudova matematické gymnázium Grösslingová. Taktiež doučuje slovenčinu a angličtinu.

Doučovaniu sa začala venovať pred 3 rokmi. Veľmi ju to baví, a preto v tom pokračuje aj doteraz. Skúsenosti s doučovaním má len pozitívne. So všetkými žiakmi Tamara mala dobré vzťahy a ich úspechy ju posúvajú vpred. Medzi jej záľuby patrí beh, bicyklovanie, cvičenie, čítanie kníh a vyšívanie.

Vo Freedu vedie individuálne a skupinové kurzy doučovania, prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?

Vždy ma bavilo hľadať rôzne cvičenia na hodinu a celková príprava, aby sa žiak necítil ako v škole, pritom sa aj niečo nové naučil. Zároveň ma baví práca s deťmi, keďže nikdy nevieš čo ťa čaká. Na učení mám rada, že práca s deťmi nie je jednotvárna.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?

Na moju triednu pani učiteľku na základnej škole, ktorá nás vždy stmeľovala ako kolektív a vytvorila si s nami krásny vzťah. Zapájala nás do rôznych súťaží a vymýšľala pre nás rôzne perfektné výlety.

Ako najradšej oddychuješ?

Najradšej oddychujem pri horúcom čaji a dobrom filme alebo s knižkou v ruke.

Aký predmet by si pridala do osnov na všetkých školách?

Do osnov by som pridala predmet práce v záhradkách, aby sa deti naučili sadiť, pestovať rastlinky, ako sa o ne treba starať. Kedy treba rastlinky strihať, ako ich pravidelne polievať. Príprava pôdy na úrodu a rôzne užitočné veci v oblasti pestovania a práce v záhrade.