Lektorka Terézia

Lektorka Terézia je študentkou Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, odbor učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a učiteľstvo histórie.  Od detstva chcela učiť a túto kombináciu si vybrala preto, že miluje literatúru a je v nej prepojenie s históriou.
Terka má rada výzvy a vie hrať na gitare. Už viac ako 4 roky vedie skupinky deti a dospelých, ktorí sa pripravujú na birmovku. Vo Freedu doučuje individuálne kurzy a skupinové kurzy pre žiakov, ktorí sa pripravujú na Testovanie9 a na prijímačky na gymnázia.

Prečo rada učíš?
Pretože rada predávam svoje vedomosti ďalej a rada sa stretávam s novými ľuďmi.

Bez čoho si neviem predstaviť deň?
Deň si neviem predstaviť bez dobrej knihy.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?
Učiteľka, ktorá ma ovplyvnila, bola moja slovenčinárka na gymnáziu. Tá nám raz povedala, že človek má byť všestranne vzdelaný. Čo je odvtedy moje motto.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?
Moje obľúbené slovo s cudzieho jazyka je nihil. A obľúbené slovo v slovenčine je nádej.

K Terezke a Kláre chodila na doučovanie aj Anička, ktorá slovenčinu moc neobľubovala:
“Anička chodila na doučovanie rada, ani raz neprotestovala :). Vyjadrila sa, že konečne mnohé veci z gramatiky pochopila a bolo jej vysvetlené, čo v škole učiteľka nestíha. S písaním a gramatikou má problémy od prvej triedy a slovenčinárka z nej nikdy nebude, ale pri Vašom doučovaní uznala, že slovenčina nie je až taký strašiak a mnohé veci sa dajú pochopiť.”
(mama Katka)

Vďaka Terke sa na vysnívanú školu dostali aj Oliver a Martinka:

“Oliver bol prijatý na Bilíkovu ako 46. v poradí, a aj na Sáru– ako 25. v poradí. Ďakujeme ešte raz za prípravu aj za trpezlivosť, vyplatilo sa😉”
(mama Eva)

“Martinku prijali na Bilikovu 1. Prijimacie kolo 49. v poradi a aj na L. Saru 2. Prijimacie kolo 39.. Priprava u Vas urcite zohrala velku rolu.”
(mama Ľubica)