Lektorka Timea

Timea študuje učiteľstvo slovenského jazyka a výchovy k občianstvu na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského.
Medzi jej záujmy patrí počúvanie hudby, pozeranie filmov, učenie sa, čítanie kníh, občas si zahrá bedminton, tenis a stolný tenis. Rada chodí von s kamarátmi.
Vo Freedu vedie skupinové a individuálne kurzy prípravy na prijímačky, Test 9 a doučovania.

Prečo rada učíš?
Najviac pre pocit, že človeku odovzdávam informácie, ktoré raz v živote určite bude potrebovať. Tiež ma fascinuje, keď ma niekto počúva, ako vysvetľujem a zároveň tomu aj rozumie. Baví ma prednášať pred ľuďmi, vtedy veľmi necítim trému a čas mi rýchlo ubehne.

Učiteľ nemôže existovať bez …
Pera. Je to podľa mňa to najpotrebnejšie – na zapisovanie do triednej knihy, známok do žiackych knižiek atď. Stále sa na vyučovaní vyskytnú situácie, kedy je pero potrebné.

Ako najradšej oddychuješ?
Úplne najlepší oddych je pri dobrom filme, kedy nemyslím na žiadne problémy a celkovo vypnem.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?
S cudzích jazykov je to asi z nemčiny – die Blume (kvet) a zo slovenčiny je to jazykolam najvyrukavičkovanejší 😀

 

Hodiny s Timeou boli prínosom pre Jakuba aj Sáru. Takto si ju pochvaľujú:

“Ešte raz by som sa Vám chcela poďakovať za starostlivosť, ktorú u Vás Jakub mal. Veľmi mu to pomohlo, v testovaní dosiahol podľa mňa veľmi dobré výsledky. Dostal sa na obe stredné školy, na ktoré robil prijímačky. Toto sú v podstate Vaše dosiahnuté výsledky, za ktoré Vám ešte raz veľmi pekne ďakujem.”

“Sara bola prijata na Gymnazium L.Saru.  Myslim, ze kurz splnil ocakavanie. Lektorka videla, ze dcera sa o testy zaujima a chce sa svedomito pripravit, preto sa jej venovala aj viac. Teda ked odbilo koniec hodiny, trpezlivo jej este po skonceni vysvetlovala ucivo. Tiez jej pripravila testy presne na konkretne skoly. A dolezite je, ze dcera mala lektorku rada a chcelo sa jej chodit na tieto kurzy. Tymto dakujeme.”