Veronika

Veronika ukončila strednú školu maturitnou skúškou z angličtiny na úrovni B2. Momentálne študuje na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, v odbore učiteľstvo psychológie a učiteľstvo anglického jazyka a literatúry. V rámci vyučovania preferuje konverzačné metódy, kedy komunikácia o rôznych témach vedie k prekonávaniu strachu a lámaniu bariér.
Vo voľnom čase si rada prečíta dobrú knihu, alebo pozrie obľúbený seriál v angličtine. Jej neobvyklým koníčkom je, že je členkou Mládeže Slovenského Červeného kríža, kde ju okrem toho ako zachrániť život, naučili aj spolupracovať v tíme či improvizovať v rôznych situáciách. Taktiež rada cestuje a poznáva nie len nové miesta, ale aj kultúru a ľudí, ktorí v krajine žijú.

Prečo rada učíš?
Rada odovzdávam svoje vedomosti iným. Napokon ľudia si odjakživa predávali informácie z generácie na generáciu. A myslím si, že každého poteší keď sa nájde niekto kto mu danú problematiku vysvetlí alebo mu poradí v oblasti kde si nie je až tak istý.

Máš nejaký trik na efektívne učenie?
Bude to znieť zvláštne, ale pri učení zvyknem vysvetľovať učivo ako keby tam niekto sedel a počúval ma, pretože pokiaľ niečo dokážeme vysvetliť, to je ten správny znak, že tomu naozaj rozumieme.

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?
Z angličtiny slovo seriously, zo slovenčiny jeseň.

Čo ťa vždy rozosmeje a poteší?
Poteší ma keď je pekné počasie a rozosmejú ma kamaráti alebo dobrá komédia či sitkom.