Veronika

Lektorka Veronika je študentkou Univerzity Komenského na Katedre slovenského jazyka a Katedre románskych jazykov.

Vo voľnom čase sa venuje animátorským činnostiam a divadlu. Baví ju práca s deťmi, pretože je vždy veľmi zábavná. Doučuje už od strednej školy a teší ju, že vo Freedu má možnosť v tom pokračovať.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?

S deťmi je počas učenia vždy zábava. Milujem pocit, keď niekoho dokážem naučiť niečo nové, najmä ak s tým predtým mal problém. Najmä ma teší ak doučovanie prinesie výsledok a dobrá spätná väzba. Som vždy na študentov veľmi hrdá, keď sa posunú a ešte povedia, že ich to i bavilo.

Aký je Tvoj najväčší úspech?

Najviac som hrdá na to, keď ma raz mamička poprosila, že jej syn, štvorkár, sa chce veľmi dostať na konkrétnu strednú školu, ale pokazil už monitor a potrebuje za mesiac doučiť na prijímacie skúšky učivo základnej školy. Zvládli sme to a test napísal na plný počet, bola som naňho veľmi hrdá a teší ma, že sa jeho priemer odvtedy veľmi zlepšil.

Na hodinu si môžeš zobrať jednu vec, čo by to bolo?

Ako nás učili na vysokej, určite slovník. Keď neviete deťom odpovedať hneď, dajte im slovo vyhľadať v slovníku a rýchlo premýšľajte. 😀

Ako najradšej oddychuješ?

Milujem si oddýchnuť pri dobrej knižke alebo na prechádzkach v lese. Vždy mi to prečistí hlavu a inšpiruje k novým veciam.