Blog

Výsledky našich deviatačiek a deviatakov v školskom roku 2021/2022

Výsledky sú najdôležitejšou informáciou pri rozhodovaní, či je Freedu to pravé. Preto každý rok zisťujeme podrobné informácie o tom, ako naši žiaci uspeli a na aké školy sa dostali. V tomto článku nájdete výsledky prípravných kurzov a aj slovné hodnotenia od rodičov.

V minulom školskom roku 2021/2022 sme vo Freedu zorganizovali celkovo 508 prípravných kurzov na testovanie 9 a prijímačky na stredné školy, na bilingválne gymnáziáprijímačky na 8-ročné gymnáziá.

Žiaci sa dostali na vybrané školy alebo si zlepšili výsledky v škole a našli pozitívny vzťah k matematike a slovenčine vďaka týmto hlavným Freedu prednostiam:

  • na prijímačky pripravujeme už 18 rokov, máme skúsenosti s rôznymi situáciami a požiadavkami
  • učia u nás šikovné a nadšené lektorky a lektori, ktoré ďalej vzdelávame
  • máme špeciálne vytvorené osnovy na príjímačky
  • spolupracujeme s EXAM testing a máme prístup ku všetkým prijímačkovým testom
  • žiaci majú učebné materiály, testy, slovné hodnotenie od lektorov vždy k dispozícii vo svojom konte Freedu informačného systému

V školskom roku 2021/2022 sme vo Freedu doučovali až 182 deviatačiek a deviatakov.
Informácie o výsledkoch na prijímačkach sme dostali od 51 rodičov deviatačiek a deviatakov. Uvedené percentá sú z tohto počtu žiakov (51) a nie z celkového počtu žiakov (182) ktorí kurz absolvovali.

  • Na vybranú strednú školu sa dostalo 88% deviatačiek a deviatakov.

  • Z prezenčných kurzov sa na vybranú strednú školu dostalo 92% detí.

  • Z online kurzov sa na vybranú strednú školu dostalo 85% detí.

Deti sa dostali na tieto gymnáziá: FAJNOROVÁ, SOŠ POLYGRAFICKÁ, SPŠE HÁLOVA, TECHNICKÉ LÝCEUM, GYMN. MATKY ALEXIE, BILÍKOVA, GYMN. F.G. LORCU, METODOVA, GYMN. ALBERTA EINSTEINA, GYMN. L. SÁRU, GAMČA a ďalšie.

Slovné hodnotenia rodičov

Spätná väzba od rodičov je pre nás veľmi dôležitá. Ďakujeme za každý nápad na zlepšenie, povzbudivé slová aj za konštruktívnu kritiku.

Vybrali sme pre vás sedem slovných hodnotení od rodičov deti, ktoré sme pripravovali na prijímačky na bilingválne gymnázium v školskom roku 2021/2022.

Rodičia si najčastejšie chvália to, že vďaka našim kurzom deti mali výborné výsledky na Testovanie 9 a že ich učenie bavilo. Rodičia oceňujú aj prácu lektoriek a lektorov a obsah kurzu.

Pani Lucia (mama Alexandry)

Alexandra je prijatá na Obchodnú akadémiu, Račianska ul, BA na odvolanie. Myslime si, že na odvolanie ju zobrali aj preto, že pohovory spravila velmi dobre – matematiku na 90% a slovenčinu na 80%. Čiže za nás opakovane len pozitívne hodnotenie na Vašu prácu. Dcéra na vyučovanie chodila velmi rada a to je tiež doležíte, keďže kurz trval naozaj dlho a bol intenzívny. Nemuseli sme ju nútiť, nehádali sme sa kvôli freedu 😉.
Ďakujem Vám za pomoc pri príprave na pohovory, Vašu prácu hodnotím ako komplexne dobre pripravenú, aj lektorské obsadenie, aj obsah učiva, testy a domáce úlohy s riešeniami sú super pre kontrolu (opakovane sme sa k nim doma vracali), prostredie výborne. Určite Vás budem odporúčať aj iným rodičom. Prajem Vám a celému kolektívu len to najlepšie!

Pani Michaela (mama Natálie)

Natálku prijali na všetky stredne školy, na ktoré si zaslala prihlášku. Nakoniec sa rozhodla pre matematickú triedu na gymnáziu na Grosslingovej ulici v Bratislave, kde skončila tretia. S priebehom kurzu sme boli spokojní, bolo to prijemne nenásilne zopakovanie si učiva, ktoré najmä pomohlo pri testovaní Monitor 9, kde Natálka dosiahla 100 % zo slovenského jazyka aj matematiky. Ďakujeme a prajeme mnoho úspechov do budúcna.

Pani Petrášová (mama Agátky)

Agátke sa podarilo napísať monitor nad 90% (MAT = 96,7% a SJL = 100%), a tak sa dostala na svoju preferovanú školu: Gymnázium Matky Alexie v Bratislave.
Kurz veľmi dopomohol k pokoju (bolo pre nás pohodlnejšie (jednoduchšie), že ste prípravu viedli Vy – systematicky, pravidelne). Ja môžem povedať, že som ju nemusela nútiť (pripomínať jej), že má “hodinu”, to znamená, že sa s lektormi cítila dobre a motivovane. Myslím, že sa aj ozvala konkrétnym vyučujúcim, ako dopadla 🙂 Ďakujeme, Vaša práca má zmysel.

Pani Katarína (mama Daniela)

Danka prijali na 3 školy zo 4, pôjde na gymnázium Novohradská v Bratislave, na 4 ročne štúdium. Je to škola, kam chcel ísť. Prijatý je aj na gymnázium Einsteinova a nemecké 5 ročné gymnázium na Bilikovej. Na bilingválnom gymnáziu na Novohradskej bol 55ty,brali 24 z 300 deti, čo je tiež krásny úspech. S kurzom sme nadmieru spokojní, Danka ste doučili veľa vecí a mate veľkú zásluhu na tom, že urobil Testovanie 9 nad 90 percent z matematiky aj zo slovenčiny. Ďakujem veľmi pekne, že takto fungujete a odporúčame vás našim známym:-). Veľa ďalších doučovacích úspechov prajem.

Aj napriek tomu, že sa niektoré deti na vybranú školu nedostanú, dostávame pochvalu od rodičov. Pretože, deti vďaka kurzom dosiahli dobré výsledky na Testovaní 9 a doučovanie im veľmi pomohlo aj v jednotlivých predmetoch.

Pani Denisa (mama Šimona)

Šimona síce nezobrali na vybranú školu (g. Metodova), ale s vašim doučovaním som bola spokojná. Páčilo sa aj Šimonovi, donútilo ho to viac sa tomu venovať a pripravoval sa aj z vlastnej iniciatívy, čomu som veľmi rada. Monitor 9 urobil z mat. na 97% a zo slov. na 87%. Veľká škoda toho 1 bodu zo slovenčiny, zobrali by ho bez prijímačiek. Nastúpi teda na gym. Einsteinova, kde prijímačky urobil na celkom slušnom mieste. Veľmi oceňujem online výučbu (keďže sme mimo Bratislavy a teda odpadlo dochádzanie) a malý počet účastníkov na kurze. Šimon sám tiež zhodnotil, že toto doučovanie mu veľmi pomohlo. Ďakujem, prajem Vám všetko dobré.

Pani Mária (mama Simony)

Simona sa dostala na Gymnázium A.Eisteina, chcela ísť na gymnázium L.Sáru, tam ju neprijali, pre nedostatok miesta. Písali sme odvolanie. S priebehom kurzu, organizáciou, prácou lektorov sme boli spokojní.

Vážime si aj konštruktívnu kritiku od rodičov. Vďaka nej sa vieme posúvať ďalej. Všetky pripomienky berieme na vedomie a snažíme sa ich hneď zapracovať. Pripomienky, ktoré pán Peter uviedol, sme už zapracovali. V novom školskom roku budeme mať ešte prepracovanejšie osnovy a polepšený systém posielania spätných väzieb.

Pán Peter (otec Peťa)

Peťa prijali na obe školy, na ktoré sa hlásil (SPŠE Hálova, SPŠE Zochova). Nastúpi na Hálovu (odbor informačné a sieťové technológie). Bol na obe školy prijatý bez prijímačiek, nakoľko mal oba predmety v T9 nad 80%. Spokojný som s online formou, aj obsahom (aspoň podľa syna, ja som nebol účastný). Samozrejme hlavne s výsledkom 😊
Čo by mohlo byť lepšie: – mrzelo ma, že musím opakovane požadovať spätnú väzbu, ktorá bola zazmluvnená – meškala, resp. nebola. Čo je možné zvážiť: – myslím, že by bolo fajn, ak by medzi oboma predmetmi (SJ/MAT) bola 10 minútová pauza. Neraz Peťo večeral pri pustenom počítači. Máme ešte jedného syna, teraz je štvrták – budúci rok ho prihlásime ku vám na prípravu na 8-ročné gymko. Tak mu držte miesto 😊

Prečítajte si tiež: Zvýšte aj vy šancu prijatia vášho dieťaťa na gymnázium

 Prihlásiť sa do kurzov na školský rok 2022/2023 môžete už teraz!

Vaše Freedu