Blog

Výsledky našich ôsmačiek a ôsmakov v školskom roku 2022/2023

Výsledky sú najdôležitejšou informáciou pri rozhodovaní, či je Freedu to pravé. Preto každý rok zisťujeme podrobné informácie o tom, ako naši žiaci uspeli a na aké školy sa dostali. V tomto článku nájdete výsledky prípravných kurzov a aj slovné hodnotenia od rodičov.

V minulom školskom roku 2022/2023 sme vo Freedu zorganizovali celkovo 508 prípravných kurzov na testovanie 9 a prijímačky na stredné školy, na bilingválne gymnáziáprijímačky na 8-ročné gymnáziá.

Žiaci sa dostali na vybrané školy alebo si zlepšili výsledky v škole a našli pozitívny vzťah k matematike a slovenčine vďaka týmto hlavným Freedu prednostiam:

  • na prijímačky pripravujeme už 18 rokov, máme skúsenosti s rôznymi situáciami a požiadavkami
  • učia u nás šikovné a nadšené lektorky a lektori, ktoré ďalej vzdelávame
  • máme špeciálne vytvorené osnovy na príjímačky
  • spolupracujeme s EXAM testing a máme prístup ku všetkým prijímačkovým testom
  • žiaci majú učebné materiály, testy, slovné hodnotenie od lektorov vždy k dispozícii vo svojom konte Freedu informačného systému

V školskom roku 2022/2023 sme vo Freedu doučovali až 380 ôsmačiek a ôsmakov.
Informácie o výsledkoch na prijímačkach sme dostali od 159 rodičov ôsmačiek a ôsmakov. Uvedené percentá sú z tohto počtu žiakov (159) a nie z celkového počtu žiakov (389) ktorí kurz absolvovali.

  • Na bilingválne gymnázium sa dostalo 64% ôsmačiek a ôsmakov.

  • Z prezenčných kurzov sa na bilingválne gymnázium dostalo 57% detí.

  • Z online kurzov sa na bilingválne gymnázium dostalo 67% detí.

Deti sa dostali na tieto gymnáziá: BILÍKOVA, GYMN. F.G. LORCU, METODOVA, GYMN. ALBERTA EINSTEINA, GYMN. L. SÁRU, GAMČA, VAZOVOVA, GYMNÁZIUM C.S. LEWISA, GYMN. J. HRONCA, BILINGVÁLNE ANGLICKÉ GYMNÁZIUM (EVANJELICKÉ LÝCEUM), GYMN. ČESKÁ, GYMN. PEZINOK, HUBENÉHO a ďalšie.

Slovné hodnotenia rodičov

Spätná väzba od rodičov je pre nás veľmi dôležitá. Ďakujeme za každý nápad na zlepšenie, povzbudivé slová aj za konštruktívnu kritiku.

Vybrali sme pre vás deväť slovných hodnotení od rodičov deti, ktoré sme pripravovali na prijímačky na bilingválne gymnázium v školskom roku 2022/2023.

Rodičia si najčastejšie chvália to, že vďaka našim kurzom deti učenie baví.

Pani Romana (mama Natálie)

Ďakujeme za všetko, za to že takéto kurzy existujú, za to, že teeneger sa vie aj v sobotu tešiť “do školy”. Ako povedala Natálka – je to tam iné ako v škole, môžeš sa pýtať, nebojíš sa, že niečo povieš zle… A lektorovi by som chcela iba odkázať, že si podľa slov mojej dcéry mal skvelý prístup – s humorom, upozorňovaním na chytáky a na to “to vám treba vedieť iba na prijímačky “ a pri veľa logických úlohách “zabudnite na to čo viete “ 🙂 takmer vždy ma po prípravke čakala v aute nejaká vtipná príhoda a to znamená, že bolo dobre. Ďakujeme ešte raz.

Pani Zuzana (mama Maxima)

Maxima prijali na odvolanie na Gymnázium Federica Garciu Lorcu. Sme spokojní veľmi, hlavne, že pubertiak nenamietal a chodil na kurz rad :-).

Tešíme sa, že milé hodnotenia dostávame aj od samotných detí.

Žiačka Nina nám napísala:

Bola som prijatá na všetky školy na ktoré som sa hlásila. Bilingválne (talentové): Gymnázium Jura Hronca, Gymnázium Vazovova. Netalentové: Gymnázium Grösslingová, Stredná odborná škola Chemická. S kurzom som bola veľmi spokojná, podľa mňa mi to veľmi pomohlo na prijímačkách. Aj s prácou lektoriek som bola veľmi spokojná, páčilo sa mi ako nás naučili (teda minimálne mňa). Aj obsah kurzu bol dobrý, ja keďže som v 9. ročníku, tak mne to pomohlo aj na testovaní 9 (jasne že aj na prijímačkách). Chcela by som sa Vám takto veľmi poďakovať.

Rodičia oceňujú aj prácu lektoriek a lektorov, obsah kurzu a dostupnosť materiálov.

Pán Peter (otec Mišky)

Radi by sme poďakovali celému tímu Freedu za prípravu Mišky na prijímacie skúšky. V tejto chvíli sú úspešne za nami. Miška je prijatá na bilingválne štúdium na obe školy, kde sa hlásila 🙂 Gymnázium Grosslingova a Gymnázium Pankúchova. Všetci lektori mali skvelý prístup k výučbe. Miška ich všetkých pozdravuje.

Pani Radana (mama Romany)

Romanka je prijatá na obe vybrane gymnázia – Bilíková, Česká. S priebehom kurzu som bola spokojná. Najviac oceňujem prehľadnosť tém, ich dostupnosť na webe, možnosť si následne precvičiť dane témy po oblastiach. Takto presne si to predstavujem 🙂

Aj napriek tomu, že sa niektoré deti na školu nedostanú, dostávame pochvalu od rodičov. Pretože, deti sa vďaka kurzom viditeľne zlepšujú aj v jednotlivých predmetoch a získavajú nové skúsenosti.

Pani Ľubomíra (mama Teodora)

Žiaľ, Tea nezobrali ani na jednu školu, ale celkovo mu doučovanie pomohlo aj v škole, chodil tam rád a som veľmi spokojná.

Pán Michal (otec Emy)

Emka nebola prijatá ani na jednu školu. Gymnázium Alberta Einsteina – nevyhovela a Gymnázium Ivana Horvátha – neprijatá pre nedostatok miesta.
Kurz určite pomohol, matematiku podľa jej slov vedela, slovenčina bola ťažká. Získala novú skúsenosť, vie čo ju bude budúci rok čakať.

Pani Ivica (mama Sarah)

Sarka nebola prijatá na Biling. Gym C.S. Lewis, i napriek tomu, dobrá skúsenosť. Určite sa na Vás opäť obrátime, keď to bude skúšať aj na budúci rok. Boli sme spokojní, Sarke to určite pomohlo a veľmi si pochvaľovala lektorku. Citujem: “lektorka je mega milá”.

Vážime si aj konštruktívnu kritiku od rodičov. Vďaka nej sa vieme posúvať ďalej. Všetky pripomienky berieme na vedomie a snažíme sa ich hneď zapracovať. Mínusy, ktoré pani Jana uviedla, sme už zapracovali. V novom školskom roku budeme mať ešte prepracovanejšie osnovy a vďaka spolupráci s EXAM testing, maximum testov na všeobecné študijné predpoklady. Našu skúsenosť so striedaním lektoriek a lektorov si môžete prečítať aj na našom blogu.

Pani Jana (mama Mie)

Mia bola prijatá na školu: Obchodná akadémia Dudova_5-ročné bilingválne štúdium. Celkovo som samozrejme spokojná, keďže dcéra bola prijatá na školu. Som si istá, že bez prípravy vo Vašom centre by sa tam nedostala.

Plusy: malý kolektív žiakov, iný prístup a metódy ako v škole, šikovní lektori, matematika a slovenčina na výbornej úrovni, pomohlo Mii aj v škole (zlepšenie známok), dcéra prijatá na školu, kde boli prijimačky z mat a sj.

Mínusy: striedanie lektorov, striktné dodržiavanie osnov, žiaci dlho preberali veci, ktoré im boli známe/menej času na veci ktorým nerozumeli, málo času venovaného všeobecným študijným predpokladom (na školu, kde boli prijímačky zo všeobecných predpokladov sa nielenže nedostala, ale ani neurobila prijímačky.)

Prečítajte si tiež: Zvýšte aj vy šancu prijatia vášho dieťaťa na gymnázium

 Prihlásiť sa do kurzov na školský rok 2022/2023 môžete už teraz!

Vaše Freedu