Blog

Výsledky našich ôsmačiek a ôsmakov v školskom roku 2022/2023

Výsledky prijímačiek absolventov našich kurzov sú pre nás motiváciou a znakom, že to, čo robíme, má zmysel. Preto vždy na konci školského roka zisťujeme, ako sa našim žiakom darilo a pozorne čítame spätné väzby rodičov aj detí. V nasledujúcom článku zhrnieme, ako sa darilo ôsmačkám a ôsmakom, ktorí u nás minulý školský rok absolvovali prijímacie kurzy. Druhou časťou článku budú ukážky zo slovných hodnotení a vysvedčení pre lektorov.

Žiaci sa dostali na svoje vysnené školy, alebo si zlepšili známky najmä vďaka tomu, že:

  • Freedu má dlhoročné skúsenosti s prípravou na prijímačky na rôzne typy škôl.
  • Učia u nás nadšené lektorky a nadšení lektori, ktorí počas roka absolvujú množstvo kurzov a školení, aby bolo všetko tip-top.
  • V spolupráci s EXAM testing sme vytvorili interaktívnu aplikáciu www.examino.sk. Vďaka nej si deti vypĺňajú prijímačkové testy a cvičné otázky
  • Na našich kurzoch deti zažijú simuláciu prijímačiek.
  • Náš tím vytvoril špeciálne osnovy na príjímacie skúšky a každý rok ich vylepšuje.
  • Žiaci majú všetky učebné materiály a hodnotenia od lektorov k dispozícii vo svojom konte informačného systému, ktorý bol vytvorený iba pre Freedu.

V školskom roku 2022/2023 sme na skupinových aj individuálnych kurzoch doučovali až 955 detí, z toho 421 ôsmakov. Informácie o výsledkoch prijímacích skúšok sme dostali od rodičov 96 ôsmačiek a ôsmakov. Percentá, ktoré uvádzame, sú vypočítané z tohto počtu žiakov (96).

  • Celkovo sa na bilingválne gymnáziá dostalo 54% detí.

  • Z online kurzov uspelo 42% detí.

  • Z prezenčných kurzov malo úspešné prijímačky 56% detí.

Deti sa dostali na tieto gymnáziá: BILÍKOVA, GYMN. F.G. LORCU, METODOVA, GYMN. ALBERTA EINSTEINA, GYMN. L. SÁRU, GAMČA, VAZOVOVA, GYMNÁZIUM C.S. LEWISA, GYMN. J. HRONCA, BILINGVÁLNE ANGLICKÉ GYMNÁZIUM (EVANJELICKÉ LÝCEUM), GYMN. ČESKÁ, GYMN. PEZINOK, HUBENÉHO a ďalšie.

Spätné väzby

Spätné väzby od rodičov a detí sú pre nás dôležité. Pomocou nich zisťujeme spokojnosť s kurzom a dostávame nápady, ako môžeme svoje kurzy zlepšiť. Ďakujeme za všetky pekné správy aj podnety, ktoré sme v minulom školskom roku dostali. Uvádzame niekoľko z nich.

Dobrý deň, chceli by sme Vám napísať, že sme veľmi spokojní s kurzom doučovania. Michal si zlepšil matematiku aj v škole a veľmi chváli prístup lektorov a tiež spôsob vysvetľovania preberaného učiva. V škole mu to trvá príliš dlho a prístup učiteľov je neporovnateľný. Na doučovaní to pochopí hneď. Spätnú väzbu od lektorov si vážime a vždy s ňou súhlasíme. Ešte má pred sebou 3 mesiace a veríme, že mu budú prospešné. Ďakujeme Freedu za posun Michala a veríme, ze sa prijímačky na Gymnázium Ladislava Sáru vydaria úspešne.

(Pani Jana, mama Michala)

S kurzom sme velmi spokojni. Velmi ocenujem flexibilitu a moznost mat hodiny online. Materialy z hodin su velmi prehladne spracovane a je skvele ze si mozme ucivo pozriet aj spatne.

(Pani Jana, mama Samuela)

Dcera Karolinka chodi na doucovanie zo SJ ( +vseobecny prehlad) a matematiky.
Online vyucba/doucovanie nie je uplne jednoducha forma vzdelavania, no dcera sa na hodiny tesi.
Matematika ju bavi a v skole sa vyrazne zlepsila i v slovenskom jazyku.
Vseobecny prehlad formou testov a otazok je velmi fajn, a teda verim, ze deti ziskaju zrucnost
napr. ako citat otazky a ako sa spravne pohybovat v testoch.
Lektori su velmi profi a zaroven priatelski.
Ocenujem, ze maju pozitivny pristup (napr som zacula ako pani lektora reaguje na ziakov vyrok: nie si hlupy, len si sa pomylil a to je normalne) a teda deti pozitivne motivuju.
Mozno by bolo tiez fajn, keby deti chodili na hodiny so zapnutymi kamerami, aby sa mohli aj takto blizsie spoznat a zaroven sa ucit pod drobnohladom 🙂.

(Pani Erika, Mama Karolínky)

Okrem spätných väzieb od rodičov dostali lektori vysvedčenie, ktoré im udeľovali deti. Teší nás, že aj od nich máme z minulého roka množstvo povzbudzujúcich aj podnetných správ:

Najviac sa mi páčilo, že úlohy, ktoré boli pre viacerých ťažké, nám lektorka vždy dôkladne a primeranou rýchlosťou vysvetlila, pretože týmto spôsobom mal každý šancu danej úlohe aj porozumieť.

(ôsmačka Marica)

Veľmi pekne ďakujem matematika mi ide oveľa lepšie a príde mi aj zaujímavejšia ako predtým a to len kvôli vám.

(ôsmačka Magdaléna)

Lucka je veľmi milá, jej vysvetľovanie mi veľmi sedí a porozumiem tomu väčšinou na prvýkrát a aj keby náhodou nie, tak Lucka je ochotná to vysvetliť aj viackrát. Na hodinách vládla príjemná atmosféra a cítila som sa komfortne.

(ôsmačka Sofia)

Prečítajte si tiež: Zvýšte aj vy šancu prijatia vášho dieťaťa na gymnázium

 Prihlásiť sa do kurzov na školský rok 2023/2024 môžete už teraz!

Vaše Freedu