Blog

Výsledky našich piatačiek a piatakov v školskom roku 2021/2022

Výsledky sú najdôležitejšou informáciou pri rozhodovaní, či je Freedu to pravé. Preto každý rok zisťujeme podrobné informácie o tom, ako naši žiaci uspeli a na aké školy sa dostali. V tomto článku nájdete výsledky prípravných kurzov a aj slovné hodnotenia od rodičov.

V minulom školskom roku 2021/2022 sme vo Freedu zorganizovali celkovo 508 prípravných kurzov na testovanie 9 a prijímačky na stredné školy, na bilingválne gymnáziáprijímačky na 8-ročné gymnáziá.

Žiaci sa dostali na vybrané školy alebo si zlepšili výsledky v škole a našli pozitívny vzťah k matematike a slovenčine vďaka týmto hlavným Freedu prednostiam:

  • na prijímačky pripravujeme už 18 rokov, máme skúsenosti s rôznymi situáciami a požiadavkami
  • učia u nás šikovné a nadšené lektorky a lektori, ktoré ďalej vzdelávame
  • máme špeciálne vytvorené osnovy na príjímačky
  • spolupracujeme s EXAM testing a máme prístup ku všetkým prijímačkovým testom
  • žiaci majú učebné materiály, testy, slovné hodnotenie od lektorov vždy k dispozícii vo svojom konte Freedu informačného systému

V školskom roku 2021/2022 sme vo Freedu doučovali až 252 piatačiek a piatakov.
Informácie o výsledkoch na prijímačkach sme dostali od 105 rodičov piatačiek a piatakov. Uvedené percentá sú z tohto počtu žiakov (105) a nie z celkového počtu žiakov (252) ktorí kurz absolvovali.

  • Na 8 ročné gymnázium sa dostalo 50% piatačiek a piatakov.

  • Z prezenčných kurzov sa na 8 ročné gymnázium dostalo 49% detí.

  • Z online kurzov sa na 8 ročné gymnázium dostalo 52% detí.

Deti sa dostali na tieto gymnáziá: BILÍKOVA, GYMNÁZIUM MATKY ALEXIE, PANKÚCHOVA, TILGNEROVA, GYMN. LADISLAVA SÁRU, NOVOHRADSKÁ, EVANJELICKE LÝCEUM,  METODOVA, GRÖSSLINGOVÁ, GYMN. G. F. LORCU a ďalšie.

Slovné hodnotenia rodičov

Spätná väzba od rodičov je pre nás veľmi dôležitá. Ďakujeme za každý nápad na zlepšenie, povzbudivé slová aj za konštruktívnu kritiku.

Vybrali sme pre vás deväť slovných hodnotení od rodičov deti, ktoré sme pripravovali na prijímačky na 8 ročné gymnázium v školskom roku 2021/2022.

Rodičia najviac oceňujú prácu lektoriek a lektorov, obsah kurzu a dostupnosť materiálov.

Pani Lucia (mama Matúša)

Matúša prijali na obe gymnázia – Vazovová a Ladislava Sáru. Nastupuje na Ladislava Sáru. Nesmierna spokojnosť. Organizácia, obsah aj lektorka. Ďakujeme, že ste nám Matúša tak super pripravili. Držíme palce aj v ďalšom období, o rok k Vám hlásim aj mladšieho syna.

Pani Gabriela (mama Juraja)

S kurzom sme boli veľmi spokojní, Jurko tam chodil rád, s prístupom lektorov bol spokojný. Doučil sa nové veci, ktoré potreboval na prijímačkách, zopakoval si učivo, vyskúšal si rôzne tipy testov, úloh. Bol prijatý na obidve školy, ktoré sa hlásil, na Gymnázium L.Saru, aj na Gymnázium Bilíkova. Vybral si Saru. Ešte raz ďakujeme za kurz a pomoc s prípravou na prijímacie skúšky.

Rodičia si chvália aj to, že deti chodili na kurzy radi a že vďaka našim kurzom ich učenie baví (aj online 🙂).

Pani Lucia (mama Mišky)

Miška spravila prijímačky a vybrala si, že nastúpi na Gymnázium Ladislava Novomeskeho.
S kurzami vo Freedu sme boli veľmi spokojní. Mišku bavili a rada tam chodila. Veľmi jej vyhovovala práca v malej skupinke podobne šikovných detí, ktoré mali záujem sa učiť niečo nové, a teda mohli napredovať rýchlym tempom. Prístup lektorov bol takisto skvelý, zaujímavo vysvetľovali učivo a snažili sa zodpovedať akékoľvek otázky. Týmto by sme sa im chceli tiež poďakovať.

Pán Martin (otec Lucie)

Luciu prijali na prvý pokus na Hubeného, skončila na peknom 8 mieste aj vďaka +5 bodom za súťaže. Na Vazovovú najprv prijatá nebola, skončila na 45. mieste z 28. prijatých. Na odvolanie ju však prijali aj tam a vybrala si Vazovovú.
S priebehom kurzu sme boli veľmi spokojní, veľmi nám logisticky pomohlo, že bol kurz online.
Luciu kurz bavil, chodila rada, aj keď toho mala niektoré dni už veľmi veľa. Ďakujem, že ste Lucii pomohli sa pripraviť na prijímačky a som veľmi rád, že sa jej (aj vaša) snaha vrátila v úspešnom prijatí na školy.

Pani Nikola (mama Emy)

Emka urobila prijímačky na Gymnázium Bilíkova. Bola veľmi spokojná, na hodiny sa tešila. Oceňujeme aj online hodiny počas karantén žiakov.

Aj napriek tomu, že sa niektoré deti na školu nedostanú, dostávame pochvalu od rodičov. Pretože, deti sa vďaka kurzom viditeľne zlepšujú aj v jednotlivých predmetoch a získavajú nové skúsenosti.

Pani Andrea (mama Miška)

Miško sa bohužiaľ nedostal ani na jedno gymnázium. Neviem či zahral stres svoju úlohu, ale nesplnil podmienky pre prijatie. Nemal dostatok bodov. Za Miška môžem povedať, že Miško chodil rád, nikdy sa nesťažoval, že by ho niečo nebavilo. Pochvaľoval si, že čo nevedel bolo mu dobre vysvetlené. Za seba môžem povedať, že doučovanie mu určite pomohlo v slovenčine, kde si zlepšil v škole známky.

Pani Eva (mama Adelky a Elky)

Naše dievčatá Adelku a Elku žiaľ na vybrané gymnázia neprijali. Napriek uvedenému sme boli s organizáciou, obsahom kurzu aj s poskytnutými podkladmi spokojní a kurz naplnil naše očakávania. Na lektorov dievčatá reagovali veľmi pozitívne, ich spôsob výučby im vyhovoval a napr. na matematike aj pomohol pochopiť niektoré vybrané témy (s ktorých pochopením napr. v škole mali problém). Ďakujeme ešte raz za spoluprácu a prajeme všetko dobré.

Pani Andrea (mama Michala)

Michal nie je prijatý na gymnázium. S priebehom kurzu som veľmi spokojná bolo to 2 hodiny slovenčiny a 2 hodiny matematiky týždenne. Bolo to v čase od 17-19 hod. takže mal dostatok času aj na relax po škole, domáce úlohy a následne doučovanie. Veľmi mu to pomohlo v škole, na prijímacích pohovoroch ale aj na T5. Práca lektoriek bola skvelá, boli veľmi ochotné, milé, povzbudzujúce, upozornili na slabé mieste kde treba viac trénovať. Prezentácie boli veľmi pekne obrazovo ale aj dobre obsahovo spracované. A pri tom jednoducho vysvetlené, rôzne rady ako si zapamätať učivo 😊

Vážime si aj konštruktívnu kritiku od rodičov. Vďaka nej sa vieme posúvať ďalej. Všetky pripomienky berieme na vedomie a snažíme sa ich hneď zapracovať. Pripomienky, ktoré pani Alexandra uviedla, sme už zapracovali. V novom školskom roku budeme mať ešte prepracovanejšie osnovy a vylepšený informačný systém moje.freedu. Vďaka spolupráci s EXAM testing, získame maximum testov zo slovenčiny a matematiky.

Pani Alexandra (mama Yasminy)

Yasminka sa žiaľ nedostala ani na jednu zo škôl. Hlásili sme sa na Metodovu a Novomeského, kde bolo prihlásených okolo 440 a 310 deti, takže sme to aj tak trochu očakávali. Je to obrovská konkurencia a rozhoduje naozaj každý jeden bod. Bola to však dobra skúsenosť a veľa získala už len samotnou prípravou.
Kurz bol veľmi fajn a dobre zorganizovaný, najmä hodiny slovenčiny boli super vedene, každá minúta času bola využitá, pani lektorka úžasná a milá, veľa informácii a dobre spracovanie, tiež skúšanie testov zo škôl bolo velmi užitočne.

Matematika bola tiež velmi dobra, aj keď mala také trochu pomalšie tempo ale úlohy dobre, možno by som ešte pridala testy zo škôl, ale tie sme si my robili tak ci tak pomimo doučovania. Z organizačného hľadiska sme mali trochu problém s materiálmi, na moje.freedu boli niekoľkokrát iné ako tie, čo sa preberali na hodine, takže niektoré materiály sme mali z hodiny cez Skype a iné z moje.freedu a bolo to trochu domotane. Ďakujem vám velmi pekne a prajem všetko dobre, veľa úspešne prijatých deti do budúcna! 🙂

Prečítajte si tiež: Zvýšte aj vy šancu prijatia vášho dieťaťa na gymnázium

 Prihlásiť sa do kurzov na školský rok 2022/2023 môžete už teraz!

Vaše Freedu