Blog

Výsledky našich piatačiek a piatakov v školskom roku 2022/2023

Výsledky prijímačiek absolventov našich kurzov sú pre nás motiváciou a znakom, že to, čo robíme, má zmysel. Preto vždy na konci školského roka zisťujeme, ako sa našim žiakom darilo a pozorne čítame spätné väzby rodičov aj detí. V nasledujúcom článku zhrnieme, ako sa darilo ôsmačkám a ôsmakom, ktorí u nás minulý školský rok absolvovali prijímacie kurzy. Druhou časťou článku budú ukážky zo slovných hodnotení a vysvedčení pre lektorov.

Žiaci sa dostali na svoje vysnené školy, alebo sa im zlepšili známky najmä vďaka tomu, že:

 

  • Freedu má dlhoročné skúsenosti s prípravou na prijímačky na rôzne typy škôl
  • Učia u nás nadšené lektorky a nadšení lektori, ktorí počas roka absolvujú množstvo kurzov a školení, aby bolo všetko tip-top.
  • Náš tím vytvoril špeciálne osnovy na príjímacie skúšky a každý rok ich vylepšuje.
  • Spolupracujeme s EXAM testing a máme prístup ku všetkým prijímačkovým testom. Preto sú naše simulácie prijímačiek autentické.
  • Žiaci majú všetky učebné materiály a hodnotenia od lektorov k dispozícii vo svojom konte informačného systému, ktorý bol vytvorený iba pre Freedu.

V školskom roku 2022/2023 sme na skupinových aj individuálnych kurzoch doučovali až 955 detí, z toho 297 piatakov. Informácie o výsledkoch prijímacích skúšok sme dostali od 98 piatačiek a piatakov. Percentá, ktoré uvádzame, sú vypočítané z tohto počtu žiakov (98).

  • Celkovo sa na gymnáziá dostalo 59% detí.

  • Z online kurzov uspelo 69% detí.

  • Z prezenčných kurzov malo úspešné prijímačky 52% detí.

Deti sa dostali na tieto gymnáziá: BILÍKOVA, GYMN. F.G. LORCU, METODOVA, GYMN. ALBERTA EINSTEINA, GYMN. L. SÁRU, GAMČA, VAZOVOVA, GYMNÁZIUM C.S. LEWISA, GYMN. J. HRONCA, BILINGVÁLNE ANGLICKÉ GYMNÁZIUM (EVANJELICKÉ LÝCEUM), GYMN. ČESKÁ, GYMN. PEZINOK, HUBENÉHO a ďalšie.

Spätné väzby

Spätné väzby od rodičov a detí sú pre nás dôležité. Pomocou nich zisťujeme spokojnosť s kurzom a dostávame nápady, ako môžeme svoje kurzy zlepšiť. Ďakujeme za všetky pekné správy aj podnety, ktoré sme v minulom školskom roku dostali. Uvádzame niekoľko z nich.

Dobry den, dakujem za prijemnu spatnu vazbu. Lukina som prosila, aby bol aktivnejsi, sustredenejsi a viac sa snazil. Takze sa tesim, ze to malo ucinok. Doucovanie sa mu paci (hlavne teraz, ked maju ucitela matematiky dlhodobo niekolko tyzdnov PN), takze pocitame viacero prikladov doma, aby sme to nejako dobehli. Trochu sa toho obavame, aby to na prijmackach nemalo negativny dopad. Cize, ak z vasej strany budete mat pocit, ze by bolo dobre v niecom pridat, prosim, dajte nam to urcite vediet – nenahnevame sa :-). Dobry den, dakujem za milu spatnu vazbu. Lukinovi som dohovarala, tak sa tesim, ze to malo ucinok. Doucovanie si pochvaluje, nakolko idete aj trochu dopredu s latkou oproti skole 🙂 Tak aspon ma pocit, ze stiha vsetko prebrat. Dakujeme.

(Marcela, mama Lukáša)

Martin je s kurzom spokojny, s lektorkami aj s celym priebehom hodin.
Pokial ide o mna, ja by som mozno apelovala na to, aby dostavali viac domacich uloh. Sice syn musi aj doma robit ulohy zo stranky Examino, ale velakrat sa mu nechce a musim ho nutit.
Ak by to bola zavazna domaca uloha, ktoru by niekto aj skontroloval, mala by som to s nim ovela jednoduchsie 🙂

(Andrea, mama Martina)

Alexovi sa doucovanie paci, vela sa nauci, zopakuje, uisti sa v tom, co mu nie je jasne. Lektorky su super, ma ich rad, kludne sa opyta comu nerozumie, nema stres pred hodinami, je tam aj uvolnena atmosfera, cize to ocenuje. Je vyhodne to, ze hodiny sa nahravaju, a vie si pozriet co prebrali, lebo niekedy sa mu stava, ked je nove ucivo pre neho, ze si nieco nezapamata, alebo si nie je isty. Este si nedokaze urobit poznamky na hodine, ako ho ucim, aby si rychlo zapisoval dolezite veci, prave vtedy vyuzije ulozene video. Mozno skoda, ze po mesiaci tusim video zmizne.

Ja som spokojna tiez, je dolezite, ze vidim, ze nema spominany stres pred hodinou, ako by mal mozno pri prezencnom vyucovani, ze si moze odbehnut, ak nieco surne potrebuje. Zaroven vidim u neho pokroky vo vedomostiach, kedy presne to, co nestihaju prebrat, zopakovat v skole, na doucovani pekne doberie. Ocenujem, ze sa moze opytat, comu nerozumie, a super je aj ta spatna vazba od lektoriek, som rada, ked viem, ako ho vnimaju, co mu ide, v com ma medzery, aby som mala prehlad.

Vnimam velmi pozitivne, ze sme zvolili velky kurz u vas. Doporucujem vas znamym. Dakujem

(Alexandra, mama Alexa)

Okrem spätných väzieb od rodičov dostali lektori vysvedčenie, ktoré im udeľovali deti. Teší nás, že aj od nich máme z minulého roka množstvo povzbudzujúcich aj podnetných správ:

Mohli sme sme vyjadrovať svoj názor a spoločne sme si robili spolu skoro všetko

(piatačka Stella)

Lektorka bola veľmi milá a  usmievavá. Som rada, že som absolvovala tento kurz. Verím že prijímacie zvládnem vďaka lektorke.

(piatačka Kristína)

Nechcem krivdiť freedu, ale zdá sa mi že čo bolo na simulaciach (testoch) bolo niekedy učivo ktoré sme na hodinách nepreberali. Bolo to dosť ťažké.

(piatačka Timea)

Prečítajte si tiež: Zvýšte aj vy šancu prijatia vášho dieťaťa na gymnázium

 Prihlásiť sa do kurzov na školský rok 2023/2024 môžete už teraz!

Vaše Freedu