workshop – Poruchy učenia

Poruchy učenia

Na tomto webinári nečakaj teóriu pôjde skôr o zážitkový a praktický webinár. Povieme si čo robiť ak máš v kurze dieťa s poruchou učenia alebo poruchou aktivity a pozornosti.

Najbližšie termíny:
20.1.2023, 12:30, online

25.1.2023, 14:00, Freedu Westend

2.2.2023, 13:00, online

Vhodný pre:

  • každého, kto chce vedieť viac

Trvanie: 2h

Workshop je pre lektorky a lektorov Freedu zdarma 🙂

“Myslím, že všetko bolo zaujímavé. Ale najviac sa mi páčili aktivity, konkrétne aktivita na prepisovanie a čítanie textu, tip na behací diktát, čítacie okienka a nové stratégie, ako pracovať s textom.”
lektorka Zuzana

Skills: Ako lektor/ka a učiteľ/ka sa v poslednom čase čoraz viac stretávaš so žiakmi, ktorí sa vymykajú a vyčnievajú zo skupiny, a teraz nehovoríme o ukecaných alebo temperamentovo akčných žiakoch. Skôr sú to šikovní a múdri žiaci, ktorí na to aby uspeli potrebujú pomocnú barličku a trpezlivého lektorku/a. Na tomto webinári si povieme viac o poruchách učenia a poruche aktivity a pozornosti. Bude to dynamické a zážitkové. Povieme si niečo o príčinách vzniku týchto porúch, ale viac sa budeme venovať tomu, ako týmto žiakom hodiny uľahčiť a čo pomôže nielen im ale aj tebe.

“Najzaujímavejšie bolo keď sme si mohli vyskúšať, ako sa cítia deti s poruchami učenia. Konečne som pochopila, prečo sú niekedy nervózne.”
lektorka Petra

“Najviac ma zaujala časť o tom ako sa delia jednotlivé poruchy. Okrem toho som sa dozvedela o nových platformách pre prácu s takýmito deťmi.”
lektorka Barbora

“Najzaujímavejšie bolo vcítiť sa do toho, čo zažívajú dyslektici a dysgrafici a deti s podobnými poruchami každý deň, pretože človek potom získa úplne iný a žiaľ reálny pohľad na to, ako sa musia také deti cítiť a navyše mi to pomohlo v tom, že už budem vedieť, ako sa mám zachovať, keď sa s človekom s touto poruchou stretnem a budem k nim vedieť lepšie pristupovať.”
lektorka Zuzka

Prihláška na webinár

Pozri si aj dalšie workshopy

Zaujal ťa tento workshop? Už si sa prihlásil/a alebo ho absolvoval/a? Neváhaj a pozri čo ďalšie ponúkame.