workshop – Spätné väzby

Spätné väzby

Freedu školenie

Spätná väzba má pomôcť deťom podchytiť slabšie témy a posilniť ich motiváciu. Tak im pomôžeme sa lepšie učiť aj pripraviť sa na prijímačky. 

Napísať dobré slovné hodnotenie či spätnú väzbu je hotová veda! Ak má dieťa podporiť nesmie to byť krutá kritika a medové motúzy mu zase nepomôžu sa zlepšiť. Ako teda na to? Máme roky skúseností s písaním slovného hodnotenia, aby deti podporili a pomohli im poriadne sa pripraviť na prijímačky. Ukážeme ti ako na to aj pri väčšom počte skupín.

Najbližšie termíny:

streda 14.2.2024 od 10:00 – 12:00, online

Vhodné pre:

  • všetkých

Trvanie: 2 h

Workshop je pre lektorky a lektorov Freedu zdarma 🙂

Čo sa dozvieš na workshope?

  • praktické ukážky štýlov písania slovného hodnotenia
  • ako využiť spätnú väzbu na motiváciu šikovných detí
  • ako podporiť hodnotením slabšie deti
  • ako pracovať s deťmi, ktoré majú veľmi rozdielne vedomosti a sú v spoločnej skupine

Prečítaj si referencie na školenie z minulého roka:

“Dozvedela som sa, aké je dôležité písať spätnú väzbu na žiakov a najmä to, aký prínos to môže mať ďalej pre rodičov detí. Dozvedela som sa, že je takisto dôležité pýtať si spätné väzby od žiakov na nás, aby sme vedeli, v čom sa ešte môžme zlepšiť. Myslím si, že s ostatnými sme si navzájom vymenili skúsenosti a nápady, ako zlepšiť písanie samotných SV, čo nám len pomôže.”
lektorka Zuzka

“Najviac ma zaujala práca v skupinách. Rozdelili sme sa do mini skupiniek a hodnotili spätné väzby. Bolo zaujímavé vidieť, ako matikárky a slovenčinárky úplne inak pozerajú na niektoré veci. Napríklad na množstvo slov – čo je vata a čo stručnosť. Pomohlo mi to uvedomiť si detaily, ktoré by som si inak možno ani nevšimla. Tiež bolo dobré, porovnávať si názory na jednotlivé spätné väzby.”
lektorka Lucka

“Bavila ma časť, keď sme dostali niekoľko spätných väzieb a spoločne sme hľadali ich klady, zápory, zdieľali naše pohľady a nápady. Vtedy sme si mohli vymeniť aj svoje skúsenosti s písaním spätných väzieb a dozvedela som sa veľa užitočných informácii o spätných väzbách, kedy ich začať písať, ako ich komponovať, ktoré postrehy a informácie je potrebné zdieľať s rodičmi.”
lektorka Dominika

Prihláška na Freedu workshop Spätné väzby:

Pozri si záznam webinára zo dňa 14.2.2024

Minutáž záznamu:

00:00 – 13:00 min. uvítanie a predstavenie , 13:00  – 20:00 min. výhody slovného hodnotenia, 20:00 – 26:00 min. čo obsahuje dobré slovné hodnotenie? 26:00 – 30:00 min. čo obsahuje zlé slovné hodnotenie?, 30:00 – 34:00 min. prvá spätná väzba na kurze, 34:00 – 41:00 min. barličky na rýchlu spätnú väzbu, 41:00 – 1:41 min. analýza a ukážky spätných väzieb, 1:41 – 2:02 min. negatívna spätná väzba

Pozri si aj dalšie workshopy

Zaujal ťa tento workshop? Už si sa prihlásil/a alebo ho absolvoval/a? Neváhaj a pozri čo ďalšie ponúkame.