workshop – Spätné väzby

Spätné väzby

Niekedy sa SV píše ľahko, inokedy je to náročnejšie, hlavne ak vedieš niekoľko skupinových kurzov naraz, preto sme vytvorili tento workshop. Rozoberieme ako napísať dobrú SV, prejdeme si viaceré názorne ukážky a dozvieš sa rôzne tipy a triky ako na to.

Najbližšie termíny:

20.1.2023, 12:30, online

25.1.2023, 14:00, Freedu Westend

2.2.2023, 13:00, online

Vhodné pre:

  • každého kto ešte neabsolvoval tento workshop

Trvanie: 2 h

Workshop je pre lektorky a lektorov Freedu zdarma 🙂

“Dozvedela som sa, aké je dôležité písať spätnú väzbu na žiakov a najmä to, aký prínos to môže mať ďalej pre rodičov detí. Dozvedela som sa, že je takisto dôležité pýtať si spätné väzby od žiakov na nás, aby sme vedeli, v čom sa ešte môžme zlepšiť. Myslím si, že s ostatnými sme si navzájom vymenili skúsenosti a nápady, ako zlepšiť písanie samotných SV, čo nám len pomôže.”
lektorka Zuzka

Skills: Spätné väzby sú súčasťnou každého kurzu vo Freedu. Veľmi nám zaléži na tom, aby naši žiaci a rodičia vedeli ako lektor vidí svojho žiaka – jeho silné / slabé stránky; pokrok, ktorý urobil od kedy začal navštevovať kurz; správanie na hodinách alebo vrámci skupiny; aké má vedomosti z učí, ktoré prebral na kurze. Workshop obsahuje ukážky jednotlivých SV ti dodajú inšpiráciu, tipy a triky od nás ti zas pomôžu pri náročnjších žiakoch alebo pri viacerých skupinových kurzoch.

“Najviac ma zaujala práca v skupinách – hodnotenie spätných väzieb. Bolo zaujímavé vidieť, ako matikárky a slovenčinárky úplne inak pozerajú na niektoré veci (stručnosť vs. vata a pod). Pomohlo mi to uvedomiť si detaily, ktoré by som si inak možno ani nevšimla. Tiež bolo dobré, porovnávať si názory na jednotlivé spätné väzby.”
lektorka Lucka

” Pripomenul som si dôležitosť dávania konkrétnej a jasnej spätnej väzby. Taktiež som si zobral k srdcu myšlienku, že mám pristupovať a hodnotiť každého žiaka osobitne a dať si pozor, aby sa mi žiaci nezmiešali do jednej mnohotvárnej masy, kde neostane priestor pre jedinečnosť indivídua.
lektor Albert

“Najviac sa mi páčila časť, keď sme dostali niekoľko spätných väzieb a spoločne sme hľadali ich klady, zápory, zdieľali naše pohľady a nápady. Vtedy sme si mohli vymeniť aj svoje skúsenosti s písaním spätných väzieb a dozvedela som sa veľa užitočných informácii o spätných väzbách, kedy ich začať písať, ako ich komponovať, ktoré postrehy a informácie je potrebné zdieľať s rodičmi.”
lektorka Dominika

Prihláška na webinár

Pozri si aj dalšie workshopy

Zaujal ťa tento workshop? Už si sa prihlásil/a alebo ho absolvoval/a? Neváhaj a pozri čo ďalšie ponúkame.