FAQ EDMODO – Čo mám robiť, ak som zabudol svoje heslo ?

Čo mám robiť, ak som zabudol svoje heslo ?

Ak pri prihlasovaní do svojho študenstkého alebo rodičovského účtu zistíte, že ste zabudli heslo, pre jeho obnovu kliknite na tlačidlo pre zabudnuté heslo (“Forgot password?“):

Následne sa Vám zobrazí okno s výberom spôsobu obnovenia hesla. Ak ste sa prihlasujete pomocou prihlasovacieho mena alebo emailu zvoľte možnosť “Username or Email“. Ak sa prihlasujete pomocou Vášho telefónneho čísla zvoľte možnosť “Phone Number“. Do okna pod výberom možností vložte zvolený údaj a následne pokračujte stlačením tlačidla pre pokračovanie (“Next“):

PRIHLASOVACIE MENO ALEBO EMAIL

Ak ste zvolili možnosť obnovy hesla pomocou prihlasovacieho mena alebo emailu, ak bol Váš email nájdený, zobrazí sa Vám okno s oznámením o jeho nájdení. Následne stačí kliknúť na možnosť pre poslanie mailu (“Email Me“), ktorý na Vás email zašle odkaz pre resetovanie hesla:

Ak ste mail neobdržali, na stránke, kde ste zadávali mail, stačí kliknúť na tlačidlo pre neobrdžaný mail (“Didn´t get it?“).

Následne je na Váš email poslaný mail s odkazom pre resetovanie hesla. V tomto maile stlačte tlačidlo pre resetovanie hesla (“Reset My Password“):

TELEFÓNNE ČÍSLO

Ak ste zvolili možnosť obnovy hesla pomocou telefónneho čísla, po zadaní Vášho čísla, obdržíte formou SMS správy šesťmiestný kód, ktorý zadáte do šiestich okienok pre jednotlivé znaky tohto kódu a potvrdíte kliknutím na tlačidlo pre overenie kódu (“Check Code“). Ak ste kód neobdržali, kliknite na možnosť pre znovuzaslanie kódu (“Resend code“):

Kliknutím na odkaz v maile alebo zadaním kódu, ktorý ste obdržali formou SMS správy, budete znova presmerovaní na stránku Edmoda, kde si zvolíte svoje nové heslo. Svoje novozvolené heslo vpíšte do kolonky “New Password“. Heslo je potom nutné napísať ešte raz do kolonky “Confirm Password“. Krok potvrdíte kliknutím na tlačidlo pre aktualitáciu hesla (“Update Password“):

Nepomohol Vám tento návod ?