Lektorka Zuzana

Lektorka Zuzka je študentkou učiteľskej kombinácie slovenský jazyk a literatúra a anglický jazyk a literatúra na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.
Miluje knihy, písanie, európsku kinematografiu, rodinnú chalupu pri lese a jazmínový čaj.
Najviac ju napĺňa, keď môže niekomu odovzdať svoje vedomosti a pomôcť mu pochopiť veci, ktoré sa na prvý pohľad zdajú nepochopiteľné. S doučovaním mám viacero skúseností.
Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá, skupinové a individuálne jazykové kurzy.

Prečo rada učíš?
Rada pomáham ľuďom napredovať, baví ma objavovať spôsoby, ktorými sa človek môže niečo naučiť. (A môžem sa celú hodinu „vŕtať“ v slovenčine, čo ma robí viac ako šťastnou.) 🙂

Bez čoho si nevieš predstaviť deň?
Bez šálky jazmínového čaju. Alebo zeleného. Alebo čierneho. Alebo hocijakého.

Ako najradšej oddychuješ?
Niekedy s vyloženými nohami, niekedy túrou v horách, ale vždy to rada zakončím poriadnym spánkom. 🙂

Jedno obľúbené slovíčko z cudzích jazykov a jedno slovenské slovíčko?
Z francúzštiny assurance (lebo to bolo prvé slovo, ktoré som sa v tomto jazyku naučila na gymnáziu) a zo slovenčiny sôvä (lebo znie takmer vymyslene).

Lektorka Zuzka tiež dopomohla žiačkam Agátke a Emke k úspešnému absolvovaniu príjimačiek. Jej prácu hodnotili vynikajúco aj rodičia:

Ema bola prijatá na obe gymnáziá. S kurzami bola spokojná, zopakovala si zabudnuté učivá, prebrala podobné testy ako na prijímačkách. Lektorky boli priateľské, kurzy splnili svoj účel. Ďakujeme a prajeme veľa úspechov.” mama Emy, pani Zuzana

Hoci mojim cieľom nebolo dostať sa na 8-ročné gymnázium, no skôr zabezpečiť, aby Agátka dostala riadne vzdelanie, tak sa nám vďaka Vám podarilo urobiť aj príjimačky. Agátka je prijatá na Gymnázium v Malackách, kde skončila ako 8. v poradí, čo je naozaj super výsledok a hlavne vďaka Vám. Určite Vás len odporúčam a chystám sa k Vám poslať aj syna od októbra. Myslím, že keby takýto prístup mali učitelia na školách, tak by naše deti mali oveľa lepšie vzdelanie a rozhľad.
veľmi pekne Vám ďakujem a prajem všetko dobré. ”
mama Agátky, pani Petra

Zuzka pomohla Hugovi nabrať istotu v angličtine :

Hugo je  s kurzom spokojný, na hodiny sa teší a na rozdiel od iných “povinných” predmetov, ktoré musí absolvovať v škole na angličtinu vôbec nefrfle. Pravda je, že by sa možno mohol viac pripravovať. Za mňa ako rodiča, a to hovorím za oboch rodičov, musím povedať, že sme si na Hugovi všimli, že je v angličtine istejší. Ešte pred rokom mal s angličtiny v škole strach, teraz to zvláda “ľavou zadnou”. Učiť sa stále musí, ale posunul sa o level vyššie a opadol z neho ten zbytočný stres. Takže sa chcem poďakovať lektorke Zuzke aj všetkým vám vo Freedu za váš prístup a schopnosť deti naozaj niečo naučiť. Ďakujem ! ” otec Huga, pán Jakub