Lektorka Dominika

Lektorka Dominika študuje na Ekonomickej univerzite v Bratislave, odbor medzinárodné vzťahy. Učí u nás slovenčinu, matematiku a anglický jazyk.

Medzi jej záujmy patrí čítanie a šport. Rada trávi čas v prírode na dlhých prechádzkach so psíkom.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, kurzy prípravy na Testovanie 9, prijímačky na 8-ročné a bilingválne gymnáziá.

Prečo rada učíš?

Učenie je dobrý spôsob ako odovzdať svoje poznatky mladším. Rada pomáham a pracujem s ľuďmi, špeciálne s deťmi.

Aký je Tvoj najväčší úspech?

Môj najväčší úspech je jednoznačne tretie miesto na Majstrovstvách Európy v mažoretkovom športe a štvrté miesto na Majstrovstvách sveta v mažoretkovom športe. Taktiež je jedným z mojich najcennejších úspechov zaradenie do TOP 20 esejí na súťaži Sofia, ktorú organizuje KAN.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?

Nikdy nezabudnem na moju učiteľku slovenčiny na základnej škole. Aj napriek tomu, že bola veľmi prísna, dokázala nás učiť spôsobom , aby nás slovenčina aj bavila. Nebola prísna kvôli tomu lebo bola zlá, ale kvôli tomu, že videla čo v nás je a chcela aby sme to využili na maximum.

Čo Ťa najviac baví na učení?

Najviac ma baví rozmanitosť akou sa v dnešnej dobe žiaci môžu vzdelávať. Nie je to už len o učení sa siahodlhých textov z kníh, ale využívaní napríklad Youtube, kde sa nachádzajú rôzne vzdelávacie videá.