Patrícia

Lektorka Patrícia študuje učiteľstvo nemeckého a talianského jazyku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Momentálne nemčinu aj na Univerzite v krásnom nemeckom mestečku Passau. Paťku baví učenie sa cudzích jazykov, no medzi jej záujmy patrí aj cestovanie, spoznávanie nových kultúr ale aj zimné športy. Prostredníctvom Freedu rada podáva jej skúsenosti a vedomosti ďalej tým, ktorí to potrebujú.

Vo Freedu vedie individuálne kurzy doučovania, skupinové a individuálne jazykové kurzy.

Prečo rada učíš?

Učím rada preto, lebo to beriem, ako formu pomoci niekomu, kto sa s tým trápi a ja mu ukážem cestu, že sa to dá a vyplatí. Pocit vedieť, že som niekomu pomohla či ho motivovala, to je presne to pekné na tom celom.

Na ktorého/-ú učiteľa/-ku nikdy nezabudneš?

Myslím, že som mala celkom šťastie na učiteľov. Ale asi na prvú pani učiteľku nemčiny, ktorá bola prísna ale naopak vedela pochváliť tak, ako nikto iný. Tu v Nemecku je to učiteľ, ktorý ma neustále motivuje tým, že mi pripomína prečo som tu a že podľa neho budem dobrá učiteľka. Všíma si dokonca aj to, akú mám náladu a ako sa cítim.

Aký predmet by si pridala do osnov na všetkých školách?

Viac nemčiny 😀 etiku a psychológiu, kde sa rozoberajú reálne problémy spoločnosti a ich zvládanie, ale to všetko v hravej forme, žiadne poučky !

Máš nejaký trik na efektívne učenie?

V prípade jazykov ísť do danej krajiny a snažiť sa rozprávať, aj s chybami. Inak Instagram a YouTube sú moje srdcovky každodenné 🙂