Freedu Akadémia

Freedu Akadémia

Vo Freedu sme sa rozhodli vytvoriť novú platformu a vo vzdelávaní sa posunúť ešte ďalej! Stále viac vnímame potrebu investovať čas do ľudí, ktorí vzdelávajú a pripravujú ďalšiu generáciu. Dať priestor rásť a posúvať sa. 

Hľadáš viac? Máš chuť posúvať  sa ďalej, rozširovať svoje vedomosti a nahliadnúť do oblastí, ktoré ti nie sú až tak blízke? Alebo práve naopak chceš vedieť ešte viac o učení, zdokonalovať a vylepšov svoje hodiny, prípadne inšpirovať ostatných?
Vzdelávanie, rozširovanie zručností a vedomostí pre lektorov, široký výber najaktuálnejších tém a workshopov, online aj naživo.

Základné webináre a workshopy

 

V týchto kurzoch ti ukážeme ako funguje Freedu (našu filozofiu, skúsenosti, vychytávky, ..), spoznáš nových ľudí, s ktorými môžeš zdieľať ťažkosti z hodín, podeliť sa o skúsenosti a tipy, ktoré na tvojich hodinách fungujú. Ďalej sa s tebou podelíme o know how k hodinám a radi ti pomôžeme aj s problémami, ktoré sa na hodine môžu objaviť. Okrem toho môžeš rozširovať svoje vedomosti a schopnosti.

Učím vo Freedu

Obsah: Spoznáš Freedu tím a iných lektorov, pozdielame skúsenosti s učením, očakávania, dozvieš sa o Examino, rôznych stránkach, appkách a hrách.

Trvanie: 2 h

Vhodný pre: nové/ých lektorky/ov

Ako motivovať žiakov

Obsah: Predstavíme ti stratégie ako motivovať žiakov, ukážeme motivačné príklady/ aktivity.  Budeš mať možnosť  urobiť si dotazník Štýlov učenia.

Trvanie:  2h

Vhodný pre: nové ale aj skúsenejšie lektorky/ov

Spätné väzby

Obsah: Rozoberieme ako napísať dobrú SV, prejdeme si viaceré názorne ukážky a dozvieš sa rôzne tipy a triky ako na to.

Trvanie:  90 min

Vhodný pre: všetkých, ktorý ho ešte neabsolvovali

Poruchy učenia

Obsah: Na tomto webinári nečakaj teóriu pôjde skôr o zážitkový a praktický webinár. Povieme si čo robiť ak máš v kurze dieťa s DYS.

Trvanie:  90 min

Vhodný pre: všetkých, ktorý ho ešte neabsolvovali

Externé webináre a workshopy

 

Témy sú zo sveta, viac konkrétne a vedú ich odborné osobonosti z praxe. Témy, ktoré sú aktuálne v našich životoch, či už je to životné prostredie, klíma, finančná gramotnosť alebo workshopy k predmetom, ktoré učíš. Chceme ísť viac do hĺbky, prepájať jednotlivé témy a tiež rozširovať obzory.

Finančná gramotnosť

Obsah: Naučíš ako viesť vlastný doučovací kurz finančnej gramotnosti. Zameriame sa hlavne na praktické ukážky, ktoré ti pomôžu porozumieť financiám v dnešnom svete tak, aby si to vedel/a vysvetliť každému.

Trvanie: 4 h

Vhodný pre: všetkých

Workshopy podľa predmetov

Obsah:

Trvanie:  h

Vhodný pre:

Workshopy na rozvoj osobnosti

Obsah:

Trvanie:  h

Vhodný pre:

Webináre a workshopy vedú:

Miška Vavrinčíková

Spolumajiteľka Freedu, má na starosti buddy program, vzdelávanie lektorov

Martina Holčíková

Koordinátorka kurzov vo Westend na Patrónke. Baví ju komunikácia s ľudmi a vymýšľanie nových vecí. Plynule hovorí viacerými jazykmi, najradšej má angličtinu.

Lucia Sedláčková

Špeciálny pedagóg, pracovať o Freedu začala už počas vysokej školy, momentálne poskytuje konzultácie pre rodičov a vzdeláva lektorov

Prihláška na webinár