Freedu Akadémia

Freedu Akadémia

Vytvorili sme novú platformu a vzdelávanie posúvame ešte ďalej! Vnímame potrebu investovať čas do ľudí, ktorí vzdelávajú a pripravujú novú generáciu. Vytvárame priestor na sebarozvoj. 

Hľadáš viac? Máš chuť posúvať sa ďalej, rozširovať svoje vedomosti a nahliadnuť do nových oblastí? Chceš vedieť ešte viac o učení, zdokonaľovať a vylepšovať svoje hodiny, prípadne inšpirovať ostatných?

Vzdelávanie, rozširovanie zručností a vedomostí pre lektorky a lektorov, široký výber najaktuálnejších tém a workshopov, online aj naživo.

Základné webináre, školenia a workshopy

 

Radi ti ukážeme ako rozmýšľame vo Freedu. Počas školení a webinárov vo Freedu spoznáš nových ľudí, s ktorými môžeš zdieľať a vymieňať si skúsenosti a tipy z hodín. Podelíme sa s vami o know how k učeniu a radi ti pomôžeme aj s problémami, ktoré sa na hodine môžu objaviť.

Novinky v školskom roku 2023/24

Obsah: webinár už prebehol, pozri si záznam na tejto stránke

Predstavili sme všetky novinky a zlepšováky, na ktorých sme počas leta usilovne pracovali. Ako sa ti bude pracovať v školskom roku 2023/2024? 

Trvanie: 1 h

Vhodný pre: všetkých

Ako učiť VŠP a VJS

Obsah: školenie už prebehlo, pozri si záznam na tejto stránke

Náhľad do zaujímavej témy testov na prijmačky na bilingválne gymnázia. Naučíme ťa s ľahkosťou učiť všeobecné študijné predpoklady a jazykové schopnosti!

Trvanie: 2 h

Vhodný pre: všetkých

Učím vo Freedu

Obsah: Spoznáš Freedu tím aj ďalšie lektorky a lektorov, zistíš ako funguje appka Examino, simulácie, stres z prijímačiek a ako vytvoriť bezpečnú a konštruktívnu náladu na hodine.

Trvanie: 2 h

Vhodný pre: nové/ých lektorky/ov

Ako motivovať deti

Obsah: Predstavíme ti stratégie ako motivovať detí, ukážeme si motivačné príklady aj aktivity. Na školení si vyskúšaš dotazník štýlov učenia.

Trvanie:  2h

Vhodný pre: všetkých

Spätné väzby

Obsah: Ukážeme ti ako šikovne napísať dobrú SV, prejdeme si viaceré názorné ukážky a dozvieš sa tipy a triky ako na to. Efektívne s efektom aj pri písaní SV!

Trvanie:  90 min

Vhodný pre: všetkých

Poruchy učenia

Obsah: Na tomto školení nečakaj teóriu pôjde skôr o zážitkový a praktický workshop. Mnohé deti na našich kurzoch majú rôzne DYS. Ako pracovať s deťmi, ktoré majú špeciálne potreby?

Trvanie:  90 min

Vhodný pre: všetkých

Stretnutie lektoriek a lektorov Freedu

Pridaj sa a spoznaj celý tím lektoriek a lektorov. Budeme diskutovať na aktuálne témy, ktoré ti pomôžu pri učení.

Obsah: Ako viesť rôznorodú skupinu, kde sú silnejšie aj slabšie deti? Ktoré témy najviac trápia deti či lektorky a lektorov? Stretnutie kolegýň a kolegov z Freedu, kde budeme rozoberať aktuálne témy zo sLOVEnčiny. Budeme diskutovať a zdieľať inšpirácie na hodiny.

Trvanie:  90 min

Vhodný pre: všetkých

Obsah: Ako viesť rôznorodú skupinu, kde sú silnejšie aj slabšie deti? Ktoré témy najviac trápia deti či lektorky a lektorov? Stretnutie kolegýň a kolegov z Freedu, kde budeme rozoberať aktuálne témy matematiky. Budeme diskutovať a zdieľať inšpirácie na hodiny.

Trvanie:  90 min

Vhodný pre: všetkých

Obsah: Ako viesť rôznorodú skupinu, kde sú silnejšie aj slabšie deti? Ktoré témy najviac trápia deti či lektorky a lektorov? Stretnutie “jazykáriek a jazykárov” vo Freedu, kde budeme rozoberať aktuálne témy z angličtiny a nemčiny. Budeme diskutovať a zdieľať inšpirácie na hodiny.

Trvanie:  90 min

Vhodný pre: všetkých

Aká téma workshopu ťa zaujíma?